TOP 5 MYSZEK DLA GRACZY!

0 komentarze(-y)

Myszki dla graczy, podobnie jak klawiatury muszą spełniać wygórowane wymagania. Poza zwiększoną czułością i precyzją działania ważne są również ich dodatkowe funkcje, możliwość programowania przycisków, a nawet odpowiednie wyważenie myszki. W naszym artykule przedstawiamy wam top 5 myszek gamingowych! 

Miejsce 5
Myszka Roccat Lua

Nasz ranking zaczynamy od modelu Roccat Lua, który w większości zestawień nie znalazł by się nawet w top 10 myszek dla graczy. Wprawdzie nie oferuje żadnych innowacyjnych rozwiązań, ani wygórowanych parametrów - ale jest za to tani i skuteczny, przez co zapewnia nam świetny stosunek jakości do ceny. Myszki Roccat Lua należą do tego typu sprzętu dla graczy, który cieszy swoją prostotą. Ukryty w obudowie przełącznik zapewnia nam możliwość szybkiej zmiany rozdzielczości na jeden z 7 dostępnych wariantów - od 200 do 2000 dpi. Naszym skromnym zdaniem, jeżeli tylko nie bierzemy udziału w turniejach to ten zakres rozdzielczości zapewni skuteczność nawet w wymagających grach. Całość uzupełniona jest wygodną i ergonomiczną obudową. Jedynym minusem tej myszki jest brak programowalnych przycisków - jednak mimo tego warto pamiętać, że kosztuje ona nie więcej, niż 100 złotych. 

Miejsce 4
Myszka Steelseries Kana V2

Myszki Steelseries to sprzęt tworzony przede wszystkim do gier, przez co nawet najprostsze modele odznaczają nieprzeciętne osiągi. Warto też wspomnieć, że wszystkie myszki Steelseries wspomagane są autorskim oprogramowaniem zwiększającym ich funkcjonalność. Kana V2 to to model stworzony, by wypełnić lukę między modelami Kinu i Sensei – a więc tańszą i nieco słabszą oraz dużo lepszą i dużo droższą myszką dla graczy. Model odznacza się prostotą, w której nic nie jest przypadkowe. Jest to dobrze wyprofilowana myszka gamingowa, wyposażona w teflonowe ślizgacze zapewniające znacznie wyższy komfort gry niż zwykły plastik. Wszystko przekłada się oczywiście na precyzję. Do tego producent zadbał o dobrej jakości sensor z czułością 4000 dpi oraz 6 przycisków, w tym trzy programowalne. Jest to więc już znacznie wyższa klasa, niż myszki Roccat Lua. Wyższa jest też cena, ponieważ myszka kosztuje ok 140 złotych.

Miejsce 3

Mysz Steelseries Rival 310

Kolejne miejsce w naszym rankingu na najlepsze myszki dla graczy zajmuje Steelseries Rival 310. Jest to zdecydowanie wyższa półka sprzętu dla graczy, przede wszystkim pod względem precyzji. Mysz oddaje nam do dyspozycji aż 12000 dpi, a do tego dostajemy technologię redukcji szumów. Model posiada 6 przycisków, które są oczywiście programowalne. Ciekawostką jest możliwość podświetlenia aż w 16,8 mln kolorów, w tym możliwość doboru podświetlenia do konkretnych ustawień. Cena to ok 250 złotych.

 Miejsce 2

Mysz Logitech G502 Pro

Drugie miejsce w rankingu myszek dla graczy zajął Logitech G502 Pro. Powszechnie wiadomo, że myszki Logitech to sprzęt oferujący wiele nowości, a sam producent ma w swoim katalogu wiele różnych modeli, z których większość posiada nawet kilka wersji. Logitech G502 Pro to myszka dla graczy, którzy cenią precyzję. Poza regulowaną czułością dochodzącą do 12000 dpi i 11 programowalnymi przyciskami model ten wyróżnia coś, co szczególnie przyciągnęło naszą uwagę. Chodzi o jej wykonanie, w którym przewidziano nawet zestaw obciążników pozwalających na samodzielne dostosowanie jej wagi do naszych potrzeb. Cena myszki to ok 300-350 złotych i naszym zdaniem jest adekwatna do jej osiągów.

 

 

Miejsce 1
Mysz Logitech G900 Chaos Spectrum

Myszki bezprzewodowe dla graczy to dla wielu wrażliwy temat. Znaczna część środowiska uważa, że technologia bezprzewodowa nie dorównuje klasycznemu kablowi, co odbija się na osiągach. Logitech wyszedł naprzeciw tym stereotypom tworząc model Logitech G900 Chaos Spectrum. Myszka posiada niezwykle precyzyjny czujnik, dzięki któremu możemy wybierać rozdzielczość od 200 do 12000 dpi. Dodatkowo odświeża on położenie co 1 ms. Chaos Spectrum odznacza się bardzo solidną, wygodną i dobrze wyważoną konstrukcją – chociaż już bez obciążników. Myszka posiada też 11 programowalnych przycisków. Najciekawszym rozwiązaniem jest połączenie technologii bezprzewodowej i przewodowej. W tym przypadku sam producent zaznaczył, że lepsze osiągi gwarantuje jednak podłączenie jej do komputera. Mimo wszystko nawet przy połączeniu bluetooth myszka ta bije konkurencję na głowę. Oczywiście, jak na królewski model - królewska jest również cena, która wynosi średnio 470 -550 złotych. W internecie możemy jednak znaleźć również tańsze egzemplarze.

Przedstawiliśmy Wam nasz subiektywny ranking myszek gamingowych. Dajcie znać co o nich myślicie i jakie są wasze typy! Pamiętajcie, że sprzęt trzeba przede wszystkim wybierać sugerując się własnymi potrzebami - tylko to gwarantuje nam pełną satysfakcję z zakupu!

Login