MYSZKA BIUROWA - CZYLI IDEALNA MYSZKA DO PRACY

0 komentarze(-y)

Pracujesz przy komputerze? W takim razie wybór odpowiedniej myszki jest bardzo ważną kwestią, ponieważ wpływa na komfort i szybkość codziennej pracy. Jednak wyselekcjonowanie odpowiedniej myszki biurowej wcale nie jest prostą sprawą. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór, ale na co zwrócić uwagę przy wyborze? Co jest ważne, a co mniej istotne? Czy to, że dobrze leży w dłoni wystarczy? Na te i inne pytanie postaramy się odpowiedzieć. Dobra myszka biurowa musi charakteryzować się przede wszystkim dobrym stosunkiem ceny do jakości wykonania. 

Najlepsza myszka biurowa - na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim trzeba wybrać rodzaj myszki. Na rynku są dostępne trzy rozwiązania: mechaniczna, optyczna oraz laserowa. Zdecydowanie najpopularniejsze jest to drugie. Następnie trzeba zdecydować na jakim typie połączenia nam zależy: przewodowe lub bezprzewodowe. Drugie jest zdecydowanie praktyczniejsze. Dlaczego? Na biurku nie ma nie plątają się żadne dodatkowe kable. Myszka biurowa do pracy powinna być wykonana z dobrych jakościowo materiałów, ponieważ cały dzień będziemy ją ściskać. Produkt nie może być lekki, ponieważ wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że został wykonany z kiepskich półproduktów. Warto zwrócić uwagę, aby w konstrukcji myszki biurowej nie było dużych szczelin, ponieważ przez nie mogą dostawać się drobinki, np. jedzenia, które w późniejszym czasie mogą powodować nieprawidłowe działanie. Rolka powinna stawiać delikatny opór podczas wciśnięcia oraz scrollowania. Z kolei przyciski w myszce komputerowej powinny mieć wyczuwalny skok działania podczas kliknięcia. Nie może zabraknąć także dodatkowych przycisków funkcyjnych, które można zaprogramować, np. do przewijania stron, czy uruchamia konkretnego programu. Ostatni element to ślizgacze, które znajdują się pod spodem. Muszą zapewniać odpowiednią przyczepność, dzięki której kontrolowanie wskaźnika na ekranie monitora będzie praktyczne. W niektórych modelach myszki biurowej ślizgacze można wymienić. 

Myszka do pracy, którą wybrać?

Skoro już wiemy na co konkretnie zwrócić uwagę, to jaka będzie najlepsza myszka biurowa? Na pewno warto się zastanowić nad marką Logitech, która od lat słynie z produkcji dobrych jakościowo produktów, w tym myszek komputerowych. Jaki rodzaj najlepiej wybrać? Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie myszka optyczna, która zapewnia odpowiedni komfort pracy. Jej czułość jest na wystarczającym poziomie. Aby poprawić również komfort pracy należy wybrać bezprzewodowe połączenie z komputerem, czy laptopem. Odległość 2-3 metrów dla nadajnika nie stanowi żadnego problemu. Czy jest jakiś konkretny model, który można śmiało nazwać, że jest to najlepsza myszka biurowa? To już niestety nie jest takie łatwe, ponieważ charakteryzują się różnym rozmiarem. Dużo tak naprawdę zależy od rozmiaru dłoni, ponieważ to do niej trzeba dopasować myszkę. Pamiętajcie, że dobra myszka biurowa nie musi być droga. Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty powystawowych produktów, które są w 100% sprawne. 

A jakie konkretnie modele można polecić? Na pewno zainteresować się produktami marki Logitech. Egzemplarze warte uwagi to Logitech M185M187, czy M235.

Login