KAMERY INTERNETOWE - JAKĄ WYBRAĆ I NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS WYBORU?

0 komentarze(-y)

Obecnie kamery internetowe przeżywają tzw. “drugą młodość”, ponieważ są coraz częściej wykorzystywane przez firmy oraz osoby prywatne. I nie tylko do rozmów z rodziną, ze znajomymi, a głównie do… pracy. Niestety ze względów epidemicznych wprowadzono tzw. homeoffice, czyli pracę zdalną. Jednak w wielu przypadkach nie można ją wykonać bez… sprawnej kamerki internetowej. Jeśli chodzi o laptop, to praktycznie każdy taki sprzęt ma ją już wbudowaną. Gorzej jest w przypadku komputerów stacjonarnych, ale postaramy się doradzić jak prawidłowo wybrać kamerę internetową (z mikrofonem i bez) do komputera. Często również zadaje pytanie, czy mikrofon jest w standardowym wyposażeniu kamery? Niestety nie. Trzeba znaleźć odpowiedni produkt. 

Jak wybrać kamerę internetową do komputera?

Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć na jedno bardzo ważne pytanie: do czego i gdzie będzie wykorzystywana kamera internetowa. W zależności od przeznaczenia cena za urządzenie znacznie się różni. Najtańsze rozwiązania kosztują kilkadziesiąt złotych, a najdroższe, w naszym sklepie internetowym, kilkaset złotych. Jednak takie urządzenia można wykorzystywać jako zewnętrzny monitoring, np. model Logitech Circle 2. Jest to idealny sprzęt, który śmiało można wykorzystać w domu, jak i poza. 

Co poza tym jest istotne przy wyborze kamerki do komputera (również full hd)? Należy zwrócić uwagę na rozdzielczość rejestrowanego obrazu. Im większa, tym dla nas lepiej. Najmniejsza, jaka powinna być to HD, czyli 1280x720 pikseli. Preferowane są full HD, czyli 1920x1080 pikseli. Kolejny parametr, który ma znaczenie w kontekście jakości, to częstotliwość odświeżania obrazu. Warto wybrać takie kamery internetowe, które oferują co najmniej 30 klatek na sekundę (fps). Istotny jest również sposób komunikacji. Najpopularniejsze rozwiązanie to USB, ale istnieją także sprzęty z HDMI lub Bluetooth. Opcjonalnie kamera może zawierać mikrofon. 

Niezwykle ważna, szczególnie jeśli chcemy używać kamerkę na zewnątrz, jest konstrukcja, która musi być odporna na działanie czynników zewnętrznych. 

Jakie konkretne polecamy kamery do komputera? Na pewno warto zainteresować się modelem Logitech C270, który kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych, a oferuje dobrej jakości obraz oraz ma wbudowany mikrofon. Nieco droższa jest kamera Logitech C525. Z kolei egzemplarz Logitech C920 cechuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości wykonania oraz funkcjonalności. Oferuje m.in. nagrywanie w jakości full HD. 

Jaką kamerę można wykorzystać do profesjonalnej wideokonferencji?

Najlepszą kamerą internetową do wideokonferencji będzie model Logitech PTZ Pro 2, który kosztuje nieco ponad 2 tys. zł, ale pod względem oferowanych możliwości nie ma sobie równych. Obiektyw można ustawić pod dowolnym kątem, a funkcjami możemy sterować również zdalnie. 

Kamerka z mikrofonem do komputera w praktyce

To bardzo dobre połączenie, ponieważ jedno urządzenie odpowiada za dwa - przetwarzanie obrazu oraz głosu. Kamerka z mikrofonem do komputera jest niezwykle istotne, np. podczas pracy zdalnej, która obecnie jest tak popularna. Umożliwia przeprowadzenie wideokonferencji, czy rozmowy z zarządem firmy. Za pomocą jednego sprzętu można udostępnić obraz oraz głos. W praktyce jest to bardzo wygodne oraz niezawodne. Włączasz tylko jeden sprzęt, kamerę internetową, a wszystkie funkcje są od razu działają. Nie musisz osobno szukać i podłączać mikrofonu. 

Kamera internetowa z mikrofonem do komputera jest dostępna w różnych przedziałach cenowych. Wszystko zależy tak naprawdę od marki, wykonania oraz funkcjonalności. Jednak bez dwóch zdań, kamera z mikrofonem to bardzo dobra decyzja. W dobie kwarantanny doskonale sprawdzi się jako środek komunikacji z rodziną oraz znajomymi.

Login