JAKIE SŁUCHAWKI GAMINGOWE WYBRAĆ?

0 komentarze(-y)

Sprzęt gamingowy odznacza się ponadprzeciętnymi parametrami technicznymi. Gracze, poza perfekcyjnie działającą myszką i klawiaturą oraz wygodnym monitorem często zwracają uwagę na dźwięk. Oczywiście najlepszą jakość dźwięku zapewniają słuchawki gamingowe -  które posiadają specjalne właściwości konstrukcyjne zwiększające gamerskie doznania. Więcej o tym, jakie słuchawki gamingowe wybrać dowiecie się z naszego artykułu! 

Jak powinny być skonstruowane dobre słuchawki gamingowe?

Gracze stanowią bardzo wymagającą grupę klientów. Sprzęt przeznaczony dla nich powinien posiadać -  poza ponadprzeciętnymi parametrami technicznymi -  również dodatkowe właściwości, które ułatwiają rozgrywkę. Ważną cechą jest sama budowa słuchawek. Rozróżniamy ich trzy typy. Pierwszym są słuchawki dokanałowe, które są małe, lubią wypadać i zapewniają dobry, lecz nie najwyżej klasy dźwięk. Zdecydowanie nie jest to więc dobry wybór dla gamera. Kolejną grupę stanowią słuchawki nauszne, które dopasowują się do małżowiny. Jest to jednak konstrukcja już przestarzała, słuchawki nie są wcale wygodne, a dźwięk bywa w ich przypadku często porównywalny, bądź nawet słabszy, niż w słuchawkach dokanałowych. Tak więc ten typ też zdecydowanie odradzamy. Kolejną kategorię stanowią słuchawki wokółuszne. Naszym zdaniem jest to jedyny słuszny wybór w przypadku słuchawek dla gamera. Oplatają one małżowinę uszną, szczelnie izolując nas od otoczenia. Słuchawki tego typu są też niezwykle wygodne, nie spadają i mniej męczą nasze uszy. Należy pamiętać też o materiałach i jakości wykonania. Pod tym kontem trzeba zwrócić uwagę na plastiki, których użyto w produkcji obudowy, a także dodatkowe wejścia umożliwiające podłączenie dodatkowych akcesoriów. Ważnym elementem jest też sposób połączenia z komputerem -  na rynku dostępne są bowiem słuchawki działające w technologii bluetooth, wifi oraz standardowe kablowe modele. W tym przypadku wybór zależy od zasobności portfela i preferencji użytkownika. Warto pamiętać, by wybierać tylko słuchawki gamingowe z mikrofonem. Funkcja ta jest niezwykle przydatna w większości internetowych gier, gdzie trzeba szybko i sprawnie komunikować się z innymi zespołami. 

Słuchawki gamingowe- parametry

Dobre słuchawki gamingowe powinny zapewniać zwiększone doznania dźwięku przestrzennego. W tym kontekście wielu producentów podaje nam parametry 3.1, 5.1, czy 7.1, które oznaczają poziom dźwięku przestrzennego. Często te parametry sprawdzają się jedynie w teorii. Większość tańszych modelu jedynie symuluje efekty dźwięku przestrzennego poprzez nakładanie różnych efektów. Prawdziwy poziom dźwięku przestrzennego możemy ocenić jedynie po liczbie przetworników. Przy wyborze zwracaj więc uwagę na możliwość mechanicznej regulacji nasilenia dźwięku z prawej, bądź lewej strony. Ta funkcja również oferowana jest jedynie w lepszych modelach słuchawek gamingowych. Staje się to bardzo przydatne w niektórych grach typu FPS. 

Jakie słuchawki gamingowe z mikrofonem wybrać? 

Było o teorii, teraz pora na praktykę. Poniżej przestawiliśmy wam trzy najpopularniejsze modele słuchawek dla gamerów.

Pierwszy, warty uwagi model to SteelSeries Siberia 650, którego ceny zaczynają się od 400 złotych. Są to przewodowe słuchawki wokółuszne, z dźwiękiem 5.1. konwertowanym do poziomu 7.1. Model ten wykorzystuje moc dwóch technologii – Dolby ProLogic oraz Dolby Headphone. Całość dopełnia mikrofon i futurystyczna, budowa z podświetlanymi nausznikami. Słuchawki z pewnością warte są swojej ceny.

Następny model to nieco tańszy Logitech G633. Te przewodowe słuchawki dla graczy bazują na technologii 7.1., Wsparte są doskonałej jakości mikrofonem oraz technologią Doolby Sorround Sound. Całość dopełnia wygodna obudowa, z miękkimi nausznikami. Słuchawki posiadają różne typy łączy, w tym usb -  mogę zostać sparowane również ze smartfonem. Słuchawki kosztują średnio od 330 do 370 złotych.

Kolejny, nieco tańszy, lecz tym razem bezprzewodowy model Sound Blaster Tactic 3D to słuchawki gamingowe od Creative. Wyposażone są w specjalnie zaprojektowaną dla graczy FPS technologię SCOUD MODE, dzięki której możesz wychwycić dźwięki przeciwników z większej odległości. Do tego dochodzi świetnej jakości dźwięk 3D. Słuchawki kosztują od 230 do 280 złotych. 

Ostatnim modelem, który chcemy wam przestawić to przewodowe słuchawki gamingowe z mikrofonem Logitech G230. W tym wypadku jest to model stereo, który dzięki zastosowanej technologii zapewnia wrażenia dźwięku przestrzennego. Całość jest wsparta doskonałej jakości wykonaniem. Ceny tych słuchawek zaczynają się od 170 złotych.

Login