JAKA MYSZKA DLA GRACZA?

0 komentarze(-y)

Myszki komputerowe są dla graczy niezwykle ważne. To dzięki ich szybkości i dokładności zyskują oni przewagę i mogą w pełni korzystać z przyjemności gamingu. Co brać pod uwagę przy wyborze myszki dla gracza? Odpowiemy w poniższym artykule.

Dla gracza myszka przewodowa, czy bezprzewodowa?

Wielu z nas stawia obecnie na wygodę i komfort użytkowania komputera. Laikom mogłoby się wydawać, że najlepszym rozwiązaniem dla gracza będzie mysz bezprzewodowa, zapewniająca większą swobodę ruchu. Nic bardziej mylnego. Pomimo rozwoju technologii bezprzewodowej, nadal większość zawodowych graczy stawia na myszki przewodowe. Ich zdaniem zapewniają one większe możliwości, mają szybszy czas reakcji, a przede wszystkim są znacznie czulszę, niż ich bezprzewodowe odpowiedniki.

Myszka usb, czy PS/2?

Kolejnym dylematem jest to, czy wybrać mysz usb, czy PS/2. Większość gamerów uważa, że mimo upływu czasu najlepszą szybkość i jakość gry zapewniają myszki z możliwością podłączenia do portu typu PS/2. Niestety, wielu producentów komputerów zrezygnowało z tego typu portu, zastępując go dodatkowym usb. Okazuje się jednak, że komputery, w szczególności laptopy wyposażone w porty usb 3.0 wcale nie ograniczają możliwości gamingowych.  Nowe modele myszy usb, przystosowane do portów 3.0 cieszą się doskonałymi osiągami i wręcz niespotykaną wcześniej szybkością reakcji. Powoli możemy więc obserwować odejście kolejnego, kultowego niegdyś sprzętu, jakim była myszka z łączem PS.

Co jeszcze brać pod uwagę wybierając mysz komputerową dla gracza?

Cenę, jako jeden z oczywistych aspektów zostawimy w tym przypadku na koniec. Skupmy się teraz na parametrach myszki komputerowej dla gracza. Tym najważniejszym jest oczywiście dpi, określający czułość sensora, mierzoną- określając to najprościej- w liczbie punktów, jakie jest w stanie pokonać mysz na odległości jednego cala. Najtańsze myszy na rynku posiadają czułość 800 dpi, te najlepsze- myszki dla graczy i grafików- posiadają czułość dochodzącą nawet do 16 000 dpi. Użytkownicy są jednak zgodni co do tego, że przesadna liczba dpi skutkuje tym, że osiągi i faktyczne oczekiwania wobec myszy nie są w żaden sposób proporcjonalne do jej ceny. Standardowe myszki komputerowe dla graczy posiadają od 3200 do 5000 dpi. Kolejna kwestia, czyli cena uzależniona jest głównie od podanych wcześniej parametrów oraz marki. Te najpopularniejsze- i zdaniem wielu najlepsze- myszki usb dla graczy  produkuje Razer, Logitech oraz zyskujący coraz większą popularność Steelseries. Ich ceny wahają się od 100 do nawet 500 zł.

Reasumując, przy wyborze myszki do gier powinniśmy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Wybierajmy sprzęt, który będzie pasował i dobrze współgrał z naszym komputerem i równie dobrze działał. Nie dajmy się też zwieść wielu zabiegom reklamowym. Niektóre kategorie myszy dla graczy, szczególnie te szczycące się czułością dochodząca do 16 000 dpi, a przy tym bezprzewodowe- są wręcz bezsensownym wydatkiem. Pieniądze zaoszczędzone na skutek rozsądnego wyboru zdecydowanie lepiej zainwestować w nową grę lub inny sprzęt.

Login