JAKĄ KAMERĘ INTERNETOWĄ Z MIKROFONEM WYBRAĆ?

0 komentarze(-y)

Jeszcze kilka lat temu można było spodziewać się dynamicznego rozwoju branży kamerek do komputera. Pojawienie się laptopów z wbudowanymi kamerami, a także rozbudowanie nagrywania funkcji w smartfonach i tabletach znacząco spowolniło dynamikę rozwoju tego segmentu elektroniki. Mimo wszystko, podążając z duchem czasu i rozwojem jakości producenci wypuszczają na rynek coraz nowsze modele kamer internetowych, nawet w klasie hd.

Kamerka internetowa z mikrofonem- zastosowanie

Kamera do komputera ma wiele zastosowań. Przede wszystkim muszą się w nią wyposażyć właściciele komputerów stacjonarnych, które w zdecydowanej większości nie posiadają wbudowanej kamerki, tym bardziej kamerki internetowej z mikrofonem.

Zastosowanie tego urządzenia jest bardzo szerokie. Kamera komputerowa z mikrofonem w rozdzielczości hd, może nam umożliwić zarówno rozmowy, nagranie prostych filmików, monitorowanie mieszkania, jak też grę online, czy nawet zakupy w ramach rozszerzonej rzeczywistości. Szczególnie ciekawą opcją jest ostatnia z możliwości. Pozwala ona na nagranie naszej sylwetki, po czym za pomocą specjalnych nakładek w sklepie internetowym- możemy „przymierzyć” wybrane ubrania.

Kamera komputerowa z mikrofonem- o czym pamiętać

Przy wyborze kamery internetowej z mikrofonem powinniśmy, jak w każdym przypadku zwrócić uwagę na jej pochodzenie (markę), materiały z jakich została wykonana, a także funkcje użytkowe i parametry. Pierwsza kwestia, mianowicie marka gwarantuje nam niezawodność i wyższą kompatybilność z dowolnym sprzętem. Możemy tez spodziewać się wystandaryzowanej obsługi gwarancyjnej. Kolejny aspekt, mianowicie jakość wykonania naszej kamerki do komputera jest równie ważna, jak przy wyborze innych sprzętów elektronicznych. Dzięki niej nasze urządzenie jest bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przy wyborze powinniśmy też sugerować się funkcjonalnością urządzenia. Co to oznacza? W przypadku kamerek przede wszystkim chodzi o dodatkowe funkcje posiadane przez nasze urządzenie. Należą do nich wspomniany już mikrofon, obrotowy, obracanie obiektywu, czy ulepszone możliwości jej mocowania.

Kamerka do komputera- jakie parametry powinna posiadać

Na koniec zostawiliśmy kwestię parametrów naszej kamerki. Oczywiście, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jej rozdzielczość. Obecnie standardem jest już rozdzielczość kamerek internetowych na poziomie hd oraz full hd. Warto jednak wspomnieć, że przy bardziej wydajnych modelach musimy również zadbać o odpowiednio wydajny komputer oraz łącze. Kolejna sprawa to ilość klatek na sekundę. Warto, by nasza internetowa kamerka hd rejestrowała co najmniej 30 klatek w sekundzie, co gwarantuje płynność obrazu. Ostatnią, ważną kwestią jest oprogramowanie oraz kompatybilność. Każda kamerka posiada oprogramowanie umożliwiające nagrywanie i przesyłanie obrazu. Niektóre modele w standardzie posiadają również rozszerzenia pozwalające na edycję filmów, redukcję szumów, dodawanie efektów specjalnych, czy zaawansowane funkcje pozwalające na monitorowanie mieszkania.

Kamerka internetowa hd z mikrofonem- co wybrać?

Przekrój dostępnych na rynku modeli jest bardzo duży. Coś dla siebie możemy znaleźć zarówno w tańszym, jak i droższym przedziale cenowym. Jeżeli chodzi o proste produkty, spełniające podstawowe wymagania- to warto zastanowić się nad modelem Logitech Webcam C170. Kamerkę wyróżnia technologia Fluid Crystal pozwalająca na przesyłanie, przy mniejszym poborze danych- dobrej jakości, ostrego i wyrazistego wideo. Tego typu modele dostępne są już w granicach 100 zł.

Dla bardziej wymagających polecamy inny model tej marki, mianowicie Logitech Webcam C920. Już samo oznaczenie sugeruje dużą różnicę jeżeli chodzi o funkcjonalność i parametry. Tak też jest w rzeczywistości. Kamerka posiada bowiem możliwość nagrywania wideo w hd oraz wysokiej jakości dźwięku stereo. Do tego dochodzi nam wiele dodatkowych funkcji, jak śledzenie twarzy, wykrywanie ruchu (szczególnie przydatne przy monitorowaniu mieszkania) oraz redukcja szumów dźwięku i wideo. Wszystko to możecie mieć już za ok 400 zł.

Jak pokazały powyższe przykłady- za jakość, funkcjonalność i dodatkowe wyposażenie trzeba zapłacić. Czasem jednak warto, ponieważ inwestując w dobrą kamerkę do komputera możemy zapewnić sobie jednocześnie narzędzie do monitoringu oraz nagrywania innych, dobrej jakości filmów i dźwięków.

Login