CZY WARTO KUPIĆ SPRZĘT POWYSTAWOWY?

0 komentarze(-y)

Towary powystawowe kuszą nas niskimi cenami. Często jednak zdarza się, że poszukując upatrzonego telefonu, laptopa, czy telewizora- okazuje się, że nie ma go już w magazynie, przez co jest nam oferowany produkt z wystawy. W naszej głowie pojawia się więc dylemat- czy warto kupić sprzęt powystawowy?

Towar eksponowany, czy używany?

Jak sama nazwa wskazuje produkty powystawowe, zanim trafiły do sprzedaży, były udostępnione klientom, zastanawiającym się nad ich zakupem. Można je było obejrzeć, uruchomić, przetestować. Czy więc towary powystawowe należy traktować, jako używane? Zastanawiając się nad tą kwestią należy odpowiedzieć sobie przede wszystkim na pytanie, w jakim zakresie dany sprzęt był użytkowany. Czy była to jedynie pozwalająca na zapoznanie z designem i parametrami ekspozycja, czy wymagające testy wydajności. Okazuje się, produkty powystawowe najczęściej były używane jedynie w celach prezentacji podstawowych parametrów zainteresowanym klientom, przez co nie należy traktować je jako sprzętu używanego.

Wydajność i żywotność.

Przed zakupem możemy obawiać się, czy okres w którym towar był prezentowany na ekspozycji będzie miał wpływ na jego żywotność. Firmy zajmujące się sprzedażą sprzętu elektronicznego, zdają sobie jednak sprawę z dylematu klientów odnośnie tego, czy opłaca im się kupić sprzęt powystawowy. Każdy sprzęt posiada swoją żywotność, to samo tyczy się również towarów powystawowych. Tak więc produkt pochodzący z ekspozycji często poddawany jest zabiegom, które mają zapewnić dłuższy okres użytkowania oraz niezmienione właściwości w zakresie jego wydajności. Mimo wszystko warto dopytać o to, jak przebiegał sposób ekspozycji oraz, czy sprzedawca daje gwarancję oraz na jakich zasadach jest ona realizowana.

 Reasumując, zastanawiając się nad tym, czy warto kupić sprzęt powystawowy musisz sobie odpowiedzieć na cztery zasadnicze pytania, mianowicie:

- w jaki sposób dany produkt był eksploatowany

- jakie są warunki gwarancji tego sprzętu

- czy sprzedawca zadbał o odpowiednią konserwację przed sprzedażą

- czy cena jest adekwatna do stanu oferowanego produktu.

Im więcej dowiesz się o stanie produktu powystawowego, tym większą masz pewność że dokonałeś udanego zakupu, a rano obudzisz się bez kaca pozakupowego.

Login