CZY KLAWIATURA I MYSZ BEZPRZEWODOWA LOGITECH TO DOBRY ZESTAW?

0 komentarze(-y)

Czy klawiatura i mysz bezprzewodowa Logitech to dobry zestaw?

W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy o doborze bezprzewodowej, podświetlanej klawiatury do laptopa- okazało się, że najszerszą ofertę otrzymamy od firmy Logitech. W tym artykule postaramy się szerzej przyjrzeć się katalogowi produktów tej firmy i ocenić, czy klawiatura i mysz bezprzewodowa Logitech to dobry zestaw dla naszego komputera.

Klawiatura bezprzewodowa czy przewodowa?

Zacznijmy więc od klawiatury do komputera logitech.  Po wpisaniu tej frazy w wyszukiwarce z pewnością zostaniemy zasypani ofertami wielu produktów z różnych sklepów. Na rynku znajduje się aż 14 bazowych modeli klawiatur komputerowych logitech i z pewnością każda z nich wymaga osobnego tematu. Najtańsza bezprzewodowa klawiatura logitech, czyli model k360, kosztuje ok 90 zł- co z całą pewnością nie jest wygórowaną ceną, jeżeli zależy nam jednak na większym komforcie to warto zastanowić się nad bezprzewodowymi modelami k230 i k270, które dostaniemy za mniej niż 150 zł. Zdecydowanie wyższą półką cenową jest model Craft- kosztujący prawie 900 zł. Jest to model pełen nowinek technicznych, jednak przeglądając fora i blogi można trafić na wiele negatywnych opinii, mówiących o tym, że cena nie jest adekwatna do jakości tego sprzętu. Dla ceniących wyszukany design oraz komfort pracy polecana jest przewodowa klawiatura logitech k750. Jest to droższy, jednak warty swojej ceny sprzęt. Jej dodatkową zaletą jest fakt że jest to klawiatura na baterie słoneczne . Na stronie możemy zauważyć, że w ofercie firmy znalazła się również dedykowana dla biznesu klawiatura bezprzewodowa logitech oznaczona jako model k400- jednak ciężko określić, na czym polega jej biznesowe wyróżnienie. Z pewnością nie jest nim brak klawiszy numerycznych. Jest to więc jedynie zwykły zabieg marketingowy mający odróżnić ją od pozostałych klawiatur do komputera Logitech. 

Logitech jako lider na rynku myszek komputerowych.

Jeżeli chodzi o  wybór myszek bezprzewodowych logitech również jest zdecydowanym liderem na rynku, jednak i w tej kategorii zdarzyło mu się „przedobrzyć”. Poniżej kilka przykładów. Najtańszą mysz bezprzewodową logitech znajdziemy już za ok 50 zł. Serie tą zaczyna klasyczna szara lub kolorowa M185, następnie oferta poszerza się o mniej bądź bardziej zaawansowane myszy, o różnych ciekawych- lecz nie zawsze praktycznych- właściwościach. Na szczycie oferty króluje model MX Master kosztujący blisko 300 zł. Podobnie, jak w przypadku klawiatur- również tutaj logitech przewidział specjalną linię biznesową, co- poza modelami serii silent nie- wydaje się mieć większego, niż marketingowe znaczenia.

Zestaw mysz i klawiatura  jako optymalne rozwiązanie.

Wybierając sprzęt peryferyjny, z powodów cenowych, estetycznych, czy też zwykłej chęci dogrania wszystkiego decydujemy się na jedną markę. Tak więc warto zastanowić się nad jednoczesnym zakupem klawiatury i myszy bezprzewodowej logitech. Pozwoli to na zachowanie estetyki i- przede wszystkim- oszczędność cenową. Jeżeli chodzi o zestawy- to logitech się postarał i przygotował ciekawe, ładne i funkcjonalne pakiety. Najtańszy- zestaw składający się z bezprzewodowej myszy i klawiatury- logitech MK 345 dostaniemy już za nieco ponad 130 zł. Jednak i w tym przypadku firma postarała się o sprzęt dla bardziej wymagających, dzięki czemu za ok 550 złotych dostaniemy zestaw MK850 Performance. Oczywiście, również w przypadku zestawów mamy do wybory 12 różnych modeli, z których każdy może wybrać coś dla siebie.

Odpowiadając więc na tytułowe pytanie- czy klawiatura i mysz bezprzewodowa logitech to dobry zestaw, z pewnością należy odpowiedzieć, że tak.

Login