SŁUCHAWKI BEZPRZEWODOWE, CZY PRZEWODOWE. MINUSY I PLUSY.

0 komentarze(-y)

Wielu z nas z pewnością spotkało się z dylematem - kupić słuchawki bezprzewodowe, czy przewodowe? Z reguły większą wygodę zapewniają słuchawki bezprzewodowe – ale niestety najczęściej są też znacznie droższe. Równie często wiele osób zastanawia się, czy bezprzewodowe słuchawki są nam w stanie zapewnić taką samą jakość dźwięku, jak kablowe odpowiedniki. W naszym artykule postaramy się przybliżyć Wam najważniejsze wady i zalety słuchawek przewodowych i bezprzewodowych oraz zaproponować kilka interesujących modeli.

Słuchawki przewodowe z mikrofonem

Współcześnie na rynku standardem są słuchawki przewodowe z mikrofonem. To właśnie jest jedna z głównych zalet tego typu modeli. Okazuje się bowiem, że tak prosta i oczywista sprawa, jak mikrofon nie zawsze jest standardem w słuchawkach bezprzewodowych. Kolejna wada, jaka wiąże się ze zdalną muzyką to bateria. Niestety jeden problem związany z płatającym się kablem zastępujemy drugim, jakim jest konieczność pamiętania o ładowaniu naszych słuchawek. Oczywiście zarówno czas ładowania, jak i zużycie prądu jest niewielkie, natomiast dochodzi nam jeszcze jedno urządzenie, które wieczorem musimy podłączyć do gniazdka. Kolejną z zalet słuchawek przewodowych jest oczywiście cena, które z reguły jest znacznie niższa, niż ich zdalnych odpowiedników. Wielu z nas ma też wątpliwość co do jakości muzyki -  w tym przypadku jednak uspokajamy – ewentualne różnice, jeżeli występują to są z reguły znikome, więc z pewnością ich nie odczujemy.

Jeżeli przedmiotem Twojego zainteresowania są słuchawki przewodowe nauszne to z pewnością warto sprawdzić dwa niedrogie i bardzo obiecujące pod kątem parametrów modele  Sony MDR ZX110, które spokojnie kupisz już do 100 złotych oraz nieco droższe Sony MDR-XB450 z funkcją Extra Bass. Oba modele gwarantują świetnej jakości muzykę, są lekkie, a do tego można je bez żadnego problemu złożyć i schować w torbie. W przypadku, gdy poszukujesz mniejszych słuchawek, to warto zwrócić uwagę na Sony XB50

Słuchawki bezprzewodowe

W ostatnim czasie na rynku szczególną popularność zyskały słuchawki bezprzewodowe douszne. Są one bardzo komfortowym rozwiązaniem, zajmują mało miejsca, rozwiązują problem plątających się kabli i gwarantują obecnie bardzo dobry poziom dźwięku. Ich minusem, poza wyższą ceną jest wspomniana wcześniej bateria, a także często słaba jakość mikrofonu lub jego brak. Poza tym jest to bardzo dobra opcja przede wszystkim dla osób aktywnych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli słuchawek bezprzewodowych, a ceny najtańszych modeli rozpoczynają się od nieco ponad 100 złotych. Dzisiaj chcielibyśmy Wam przede wszystkim polecić dwa naszym zdaniem najciekawsze produkty. Jeden z nich to klasyczne słuchawki bezprzewodowe douszne Sony WI-SP600N z wygodnym pałąkiem i zaczepem, a do tego dobrymi właściwościami dźwięku. Ich cena waha się od 190 do 250 złotych w zależności od modelu i oczywiście sklepu. Kolejnym wartym uwagi modelem są polecane przez nas już wielokrotnie nauszne sony WH-CH700N gwarantujące doskonały dźwięk bez wielkiej straty na wygodzie. Tego modelu nie schowamy wprawdzie do kieszeni, ale jeżeli tylko mamy nieco wolnego miejsca w naszej torbie lub plecaku to z pewnością będziemy z nich zadowoleni. Cena tego modelu waha się od 475 do 520 zł.

Podsumowując w rywalizacji słuchawki bezprzewodowe, czy przewodowe zdecydowanie zwyciężają słuchawki bezprzewodowe. Tak naprawdę ich jedynym minusem są cena oraz konieczność pamiętania o baterii – poza tym bez żadnej straty na jakości pozbywamy się problemów z płatającymi się kablami, czy też częstymi awariami i krótką żywotnością.

Login