KUPNO GŁOŚNIKÓW BLUETOOTH LOGITECH. CZY TO DOBRY WYBÓR?

0 komentarze(-y)

Na rynku pojawia się coraz więcej głośników bluetooth. Marki, głównie muzycznie prześcigają się w designie i osiągnięciach. W tym wyścigu muzycznej technologii udział bierze również firma Logitech. Dzisiaj przyjrzymy się temu, czy warto inwestować w głośniki bluetooth od Logitech oraz czym się sugerować przy wyborze.

Głośniki bluetooth- gadżet, czy pełnoprawny sprzęt audio?

Jeszcze do niedawna głośniki bluetooth były jedynie drogim i niepraktycznym gadżetem. Posiadały słabą baterię i jeszcze słabszej jakości dźwięk, a do tego były niezwykle drogie. W przeciągu zaledwie dwóch, może trzech ostatnich lat na rynku głośników bluetooth nastąpiła rewolucja. Przede wszystkim głośniki bluetooth stały się tańsze, do tego poprawił się ich dźwięk, design i wytrzymałość. Głównymi graczami na rynku tego sprzętu stali się Sony, JBL, Creative oraz Logitech. Dzisiaj przyjrzymy się temu ostatniemu producentowi.

Jak rozpoznać dobry głośnik bluetooth?

Rynek elektroniki reaguje bardzo szybko dużym przekrojem produktów. Podobnie było w przypadku głośników bluetooth. Możemy spotkać modele za 100, 200 lub 300 złotych, które możemy zabrać ze sobą na grilla, bądź pod namiot -  a możemy również znaleźć modele za kilka tysięcy złotych, które mogą nam zastąpić nawet głośnik estradowy. Dzisiaj skupimy się na tej pierwszej grupie, czyli małych, przenośnych głośnikach. Skoro głośniki bluetooth mają być małe i wygodne to oczywiście liczy się ich rozmiar i waga. Na rynku dostaniemy kilka modeli, jednak z reguły ich rozmiary nie przekraczają 20, maksymalnie 30 cm długości przy wadze nie większej niż 800, 900 gram. Kolejna niezwykle istotna kwestia to oczywiście długość pracy baterii. Obecnie możemy znaleźć dwa podstawowe typu głośników. Pierwszy pracuje na akumulatorze, a drugi na wymiennych bateriach. Bardziej wytrzymały i tańszy w utrzymaniu jest oczywiście typ pierwszy -  te najlepsze modele mogą wytrzymać nawet do 12 godzin nieprzerwanej pracy.

Głośniki bluetooth Ultimate Ears Wonderboom

Jednym z flagowych modeli głośników bluetooth Logitech jest Ultimate Ears Wonderboom, który posłuży nam za przykład rozwiązań przyjętych przez tę firmę. Zacznijmy więc od standardowych parametrów. Głośnik waży ok 500 gram, a jego wymiary to ok 10 cm wysokości i ok 9 cm szerokości. Zasilany jest ładującym się do pełna w ok 2,5 godziny - akumulatorem, który wystarcza na 10 godzin ciągłej pracy. Jego parametry pod tym względem wydają się dość standardowe, w związku z czym należy przejść do wyróżniających go wśród innych nowinek. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego okrągły kształt, dzięki czemu dźwięk wydobywa się z każdej strony. Kolejne interesujące rozwiązanie to wodoszczelność w klasie IPX-7.  Nie umożliwia to wprawdzie podwodnego grania - ale z pewnością deszcz lub zachlapanie wodą nie jest mu groźne. Innym ciekawym rozwiązaniem (które można było zauważyć już w głośnikach sony) jest możliwość łączenia głośników w jeden, duży i wydajny sprzęt audio. Jeżeli wiec z czasem chcemy wzmocnić osiągi dźwięku – wystarczy dokupić kolejny głośnik, albo pożyczyć głośnik od znajomego.

Cena tego modelu wynosi ok 300 złotych. Nie jest to więc najtańszy głośnik dostępny na rynku, jednak cena w tym wypadku z pewnością odpowiada jakości. Warto zwrócić uwagę na modele powystawowe, które o ile posiadają gwarancję -  w ten sposób można zaoszczędzić nawet połowę wartości produktu.

Login