JAKI PAD DO KOMPUTERA WYBRAĆ?

0 komentarze(-y)

Jeżeli trafiłeś na ten temat to z pewnością interesujesz się rynkiem gamingowym i wiesz, że są tytuły, w których ciężko obyć się bez pada. Wielu fanów cyfrowej rozrywki utożsamia kontrolery z konsolą, czy słusznie? Czy warto podłączać pada do komputera? Co brać pod uwagę w wyborze pada do PC? Tego dowiesz się w naszym artykule.

Gamepad do PC i konsoli- najważniejsze informacje

Nawet dzisiaj, mimo rozwoju sprzętu PC można spotkać się z opiniami graczy, którzy jednoznacznie wskazują na przewagę konsoli, zarówno pod względem wygody, jak i grywalności. Dzięki niej możemy wygodnie rozsiąść się przed telewizorem z padem w ręku  i cieszyć się nieskrępowaną rozgrywką, również w większym gronie. Granice te zacierają się jednak dość szybko, ponieważ obecnie bez żadnego problemu możemy podłączyć praktycznie każdy gamepad do PC. Co więcej- zdarzają się również przypadki wykorzystywania myszy i klawiatury podczas gry na konsoli. Możliwości sprzętowe są już praktycznie nieograniczone, a dbając o wygodę możemy stworzyć wręcz dowolną konfigurację.

Pady do konsoli i komputera- to samo, czy jednak nie?

Wielu producentów kontrolerów do gier stawia na klasyczne rozwiązania. Obecnie większość gamepadów, zarówno do PC, jak i do konsoli- posiada względnie jednakową budowę. Klasyczny styl, dwie gałki, kilka przycisków, do których dostęp jest intuicyjny- to znajdziemy niemal w każdym padzie. Funkcjonalność kontrolerów może być różna, jednak należy pamiętać, że większość gier jest projektowana, tak by bez problemu obsłużył je każdy sprzęt. Mimo wszystko pojawiają się na rynku tytuły, które mają szczególne wymagania- należą one do rzadkości, lecz warto je mieć na uwadze. Najważniejsze różnice w przypadku padów sprowadzają się do ich niezawodności, szybkości reagowania oraz wytrzymałości. Ważne by nasz joypad do PC lub konsoli nie zacinał się podczas rozgrywki, szybko reagował, a także wytrzymał bliski kontakt z podłogą.

Gamepad do PC- z przewodem, czy bez?

Kabel jest ograniczeniem w każdym sprzęcie. Mimo wszystko- wielu użytkowników, w tym często zawodowi gracze stawiają właśnie na przewodowe rozwiązania. Gwarantują one przede wszystkim niezawodność i lepszy czas reakcji. Jeżeli zależy nam na padzie do PC lub konsoli, o naprawdę wysokich parametrach- ważna staje się również cena, a w tym przypadku tańsze zawsze będą przewodowe odpowiedniki. Za bezprzewodowego joypada do PC lub konsoli musimy zapłacić średnio 50-70 zł więcej, niż za ten sam model z kablem.

A więc jaki pad do komputera będzie najlepszy?

To, jaki gamepad wybierzemy do naszego komputera, zależy już wyłącznie od naszej wyobraźni. Idealnym rozwiązaniem byłby sprzęt dobrej marki, jak logitech sony, czy razer, z dużą liczbą przycisków ułatwiających rozgrywkę, wytrzymały, a do tego bezprzewodowy. Z pewnością znajdziemy na rynku taki sprzęt, jednak będzie on dość drogi i nie każdy gracz pozwoli sobie na wydatek rzędu kilkuset złotych. Jeżeli chcemy zagwarantować sobie rozgrywkę na przyjemnym poziomie, warto zastanowić się nad produktami logitech lub steelseries. W przypadku, gdy zależy Ci na bezprzewodowym padzie do PC to dobrym rozwiązaniem może być model Logitech F710- dostępny już do 200 złotych. Z tańszych, przewodowych gamepadów do komputera polecamy Logitech F310, który można kupić już za ok. 100 złotych. Modeli jest bardzo dużo, a w wyborze idealnego dla nas joypada do PC ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Login