JAKA MYSZKA BEZPRZEWODOWA DO LAPTOPA?

0 komentarze(-y)

Touchpady w laptopie bywają uciążliwe podczas długiej pracy, dlatego wielu z nas stawia na myszki. W przypadku laptopa najlepszy komfort i swobodę podczas pracy zapewnią nam myszki bezprzewodowe – którą jednak wybrać? W naszym artykule postaramy się podpowiedzieć, jaka mysz bezprzewodowa do laptopa będzie dla nas najlepsza!

Myszka bezprzewodowa do laptopa – o czym należy pamiętać?

Myszka do laptopa – szczególnie bezprzewodowa powinna wykazywać się pewnymi właściwościami, które mają duży wpływ na komfort użytkowania. Na wstępie warto zaznaczyć, iż przede wszystkim nasz sprzęt peryferyjny powinniśmy dostosować do naszych potrzeb -  jeżeli używamy komputera do pracy, to nie warto inwestować kilkuset złotych w sprzęt dla graczy. Podobnie jest z wielkością naszej myszki -  powinna być z jednej strony na tyle mała, byśmy mogli ją swobodnie schować do kieszeni naszej torby, a z drugiej na tyle duża by bez przeszkód mieściła się w naszej dłoni. Z tą cechą wiąże się kolejna, jaką jest wyprofilowanie myszy oraz jej dopasowanie do kształtu naszej dłoni. Czasem przed naszym laptopem będziemy spędzać wiele godzin, przez co warto zainwestować w sprzęt, który nie będzie męczył naszych dłoni, nawet po całym dniu pracy. Dodatkowo warto też zwrócić na liczbę przycisków – powinniśmy mieć do dyspozycji co najmniej dwa plus rolkę – ale tak naprawdę im więcej, tym lepiej!

Jakie parametry powinna posiadać idealna mysz bezprzewodowa do laptopa?

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej  - kupowanie myszki gamerskiej do biznesowego laptopa to zdecydowanie zbędny wydatek, który nie będzie miał żadnego przełożenia na komfort naszej pracy. Bezprzewodowe myszki do laptopa posiadają względnie jednolite parametry jeżeli chodzi o ich rozdzielczość - waha się ona od 800 do nieco ponad 2000 dpi. Dla naszych biurowych potrzeb spokojnie wystarczą jedna te modele, których rozdzielczość będzie oscylowała wokół 1000-1800 dpi – więcej jest nam zbędne. Kolejnym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest pasmo łączności – to najpopularniejsze i tak naprawdę podstawowe dla tego typu sprzętu bazuje na częstotliwości 2,4 Ghz, co gwarantuje szybkie, bezpieczne i bezawaryjne połączenie z naszym komputerem. Warto też pamiętać o wytrzymałości baterii i zasięgu odbiornika naszej myszki. Innym elementem jest technologia plug and play, dzięki której nasza myszka jest gotowa do użycia od razu po jej podłączeniu – bez konieczności instalacji oprogramowania.

Cicha mysz bezprzewodowa do laptopa – idealne rozwiązanie dla każdego

Lubisz pracować w kawiarni, bibliotece lub biurze coworkingowym? Nie lubisz przeszkadzać swoim współpracownikom bądź innym osobom znajdującym się w Twoim otoczeniu? Idealnym rozwiązaniem będzie wybór jednego z modeli myszek, które odznaczają się dodatkowym wytłumieniem dźwięku. Modele takie, jak Logitech M220 Silent pozwalają na użytkowanie myszki w taki sposób, by nie żadne kliknięcie nie było słyszalne ani dla Ciebie, ani dla innych osób z Twojego otoczenia!

Myszki bezprzewodowe do laptopa – gdzie ich szukać?

Na rynku znajdziemy setki różnych modeli myszek bezprzewodowych do laptopa. Bardzo duży katalog produktów, w którym zawierają się myszki małe, duże, gamingowe, profesjonalne biznesowe, a także super ciche - oferuje nam Logitech i to od tego producenta warto rozpocząć poszukiwania. Jeżeli jednak tam nie znajdziemy nic dla siebie to możemy spojrzeć w kierunku bardziej specjalistycznych produktów od Roccat lub SteelSeries.

Login