ZESTAW BEZPRZEWODOWA MYSZ I KLAWIATURA BEZPRZEWODOWA.

0 komentarze(-y)

ZESTAW BEZPRZEWODOWA MYSZ I KLAWIATURA BEZPRZEWODOWA.

NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE?

Jeżeli plątanina kabli na naszym biurku staje się uciążliwością, czas zainteresować się bezprzewodowymi zestawami myszy i klawiatury. Na co zwrócić uwagę i czy taki zestaw jest dla każdego? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.

Mysz bezprzewodowa? Rozwiązanie nie dla wszystkich.

Komfort, jaki daje myszka bezprzewodowa jest oczywisty, jednak dlaczego wielu wiodących producentów nadal inwestuje w standardowy, kablowy sprzęt, który często jest droższy od jego bezprzewodowych odpowiedników? Odpowiedź jest oczywista. Dla niektórych klientów, jak gracze, web deweloperzy, czy architekci ważniejsze, niż wygoda są parametry ich myszy. Dla nich liczy się każdy dps i każda milisekunda reakcji. Wiele bezprzewodowych myszek, mimo postępu technicznego, nadal nie dorównuje ich przewodowym odpowiednikom. Inni użytkownicy stawiają po prostu na cenę i wybierają najtańsze rozwiązanie, niekoniecznie zwracając uwagę na komfort pracy.

Dla wszystkich innych- mysz bezprzewodowa!

Czy zatem używając komputera do pracy, czy rozrywki powinniśmy nadal trzymać się kabli? Oczywiście, że nie. Jeżeli nie pracujemy w jednym z wyżej wymienionych zawodów, a gry stanowią dla nas jedynie weekendową ucieczkę od codzienności, to z całą pewnością różnice w czasie reakcji, czy czułości sensora, między przewodową a bezprzewodową myszką będą dla nas zupełnie niezauważalne. Możemy więc spokojnie postawić na standardowy, działający zdalnie sprzęt. Z jednej strony zaoszczędzimy dzięki temu pieniądze, a z drugiej zapewnimy sobie znacznie wyższy komfort użytkowania.

Klawiatura bezprzewodowa- wygoda dla każdego. 

Jeżeli pracujesz przy komputerze lub używasz go do celów rekreacyjnych to zdecydowanie powinieneś postawić na podświetlaną klawiaturę bezprzewodową. W tym przypadku jest to dobre rozwiązanie nawet dla zawodów, wymagających precyzji w pracy przy komputerze. Dobra, najlepiej podświetlana klawiatura bezprzewodowa zdecydowanie ułatwi pracę każdemu. Wyjątkiem w tym przypadku są oczywiście zawodowi gracze, dla nich nadal istotna będzie każda milisekunda reakcji, przy kliknięciu. Jednak wybierają oni najczęściej głośne i ciężkie w obsłudze klawiatury mechaniczne, które zdecydowanie nie zapewnią wygody podczas pracy biurowej, czy korespondencji ze znajomymi.

Zestawy klawiatura i mysz bezprzewodowa a cena.

Kupując zestaw myszy i klawiatury bezprzewodowej z całą pewnością możemy liczyć na cenę niższą, niż w przypadku odrębnych zakupów. Większość producentów wypuszcza na rynek dopasowane do siebie zestawy, których nawet nie opłaca się dekompletować. Może to rzutować zarówno, na cenę, jak i komfort użytkowania oraz estetykę.

Podsumowując, jeżeli nie jesteś gamerem ani web deweloperem- wybór jest oczywisty. Zestawy składające się bezprzewodowej myszy i klawiatury (również bezprzewodowych klawiatur podświetlanych) są dostępne na rynku już od 150 zł, podczas, gdy ten sam sprzęt, tyle, że zdekompletowany może być nawet o połowę droższy.

Login