WODOODPORNA KAMERA DO MONITORINGU LOGITECH CIRCLE 2

0 komentarze(-y)

FatBat poza rozrywką dba również o wasze bezpieczeństwo. Dlatego też dzisiaj opiszemy dla Was przewodową kamerę do monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego, dzięki której możecie być spokojniejsi o Wasz majątek.

Logitech Circle 2 – ciekawostka technologiczna, czy praktyczny gadżet

Wielu z nas sporo inwestuje w bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Jednym z najprostszych sposób do zabezpieczenia naszego domu jest zainstalowanie monitoringu. Ten zewnętrzny, zakładany przez profesjonalne firmy zajmujące się ochroną mienia jest najczęściej drogi, zarówno w instalacji, jak i utrzymaniu. Często też takie rozwiązanie znacznie wychodzi poza zakres tego, co potrzebujemy – trudno uważać za rozsądne instalowanie kamer, jeśli np. mieszkamy w bloku. Tak więc w przypadku, gdy regularny monitoring to zdecydowanie za dużo lub też, gdy chcemy zaoszczędzić na profesjonalnych instalacjach oraz ich obsłudze, warto zwrócić uwagę na takie rozwiązania, jak kamera do monitoringu wifi. Jet to prosty i względnie niedrogi gadżet, który będziemy sami samodzielnie zainstalować i skonfigurować. Co więcej – możemy go przenosić tam, gdzie akurat potrzebujemy. Tak więc, może to być doskonały sposób na podglądanie co robią nasze dzieci, jak również, w przypadku, gdy podczas wakacje chcemy sprawdzić, czy z naszym mieszkaniem wszystko jest w porządku.

Circle 2 – najważniejsze parametry

Przejdźmy więc do konkretów. Circle 2 to przewodowa kamera do monitoringu zewnętrznego lub wewnętrznego. Pozwala ona na stałe monitorowanie naszego mieszkania lub domu, w tym alertowania o wykrytym ruchu. Zapewnia ona dwukierunkową komunikację audio z dostępem do transmisji na żywo, a także możliwością przechowywania nagrań w chmurze (oczywiście po wykupieniu odpowiedniej subskrypcji). Warto podkreślić, że kamera nagrywa otoczenie w maksymalnej rozdzielczości HD, czyli 1080p, co jest bardzo dobrym wynikiem, jednak na dłuższe wyjazdy sugerujemy nieco lżejsze formaty. Z innych zalet tego modelu należy wymienić 1180 stopniowe pole widzenia, noktowizję, a także możliwość skonfigurowania skróconych nagrań wideo prezentujących to, co się działo w naszym mieszkaniu przez cały dzień. Kamerka jest dedykowana przede wszystkim dla systemów iOS.

Kamera do monitoringu Circle 2 Logitech - konstrukcja

Circle 2 charakteryzuje się nowoczesnym, skromnym wyglądem. Jej zaletą są małe wymiary (8,5 x 7,1 x6,7 cm), a także długi, ponad 3 metrowy kabel. Kamera do monitoringu wifi, mimo zdalnej komunikacji – działa przewodowo, przez co wyposażona została także w zasilacz z przejściówką USB. Ogromną zaleta tej kamerki jest jej wodoodporność – dzięki temu może być z powodzeniem stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Niestety nie posiadamy szerszych informacji na temat tego, jak znosi ona niskie temperatury.

Kamera do monitoringu Logitech – jakość i cena

Kamerka do monitoringu zewnętrznego Logitech Circle 2 to przemyślany i dobrze wykonany sprzęt. Brakuje w niej nieco opcji bezprzewodowego podłączenia, jednak jest to uzasadnione tym, że ma działać w dłuższych odstępach czasu. Minusem jest tez brak szerszych informacji o możliwości jej konfiguracji z systemami innymi niż iOS. Plusem w tym wszystkim jest jednak cena, która wynosi nieco 500 złotych w przypadku salonów oraz ok 450 złotych w przypadku modeli powystawowych. Można więc uznać, że jest to cena bardzo dobra, szczególnie biorąc pod uwagę, że podobne kamerki internetowe bywają niewiele tańsze, a profesjonalny sprzęt do monitoringu wielokrotnie droższy.

Podsumowując kamera do monitoringu wifi od Logitech może okazać się świetną alternatywa dla regularnego zestawu, która może nas w zaawansowany sposób informować o tym, co dzieje się w naszym domu.

Login