TOP 5 KLAWIATUR DLA GRACZY

0 komentarze(-y)

Klawiatury gamingowe muszą spełnić wiele wyśrubowanych kryteriów postawionych im przez graczy. Wielu użytkowników ponad wygodę ceni sobie precyzję i niezawodność, przez co na rynku dominują przewodowe klawiatury podświetlane dla graczy, a wśród nich coraz częściej stawia się na głośne i ciężkie klawiatury mechaniczne, które pozwalają na osiągnięcie lepszych wyników. Jakie są najlepsze klawiatury dla graczy? Przedstawiamy wam nasze subiektywne TOP 5!

Miejsce 5

Klawiatura Roccat Arvo

Roccat Arvo

 

Klawiatura Roccat Arvo może być naszym zdaniem bardzo rozsądnym wyborem dla początkujących graczy, bądź tych, którzy na starcie nie chcą inwestować zbyt wiele w sprzęt. Gdyby wziąć pod uwagę wyłącznie jej funkcjonalność prawdopodobnie ciężko byłoby ją spotkać nawet w top 10 klawiatur dla graczy. My jednak postawiliśmy na stosunek jakości do ceny. Roccat Arvo to przede wszystkim prosta klawiatura z dwumetrowym przewodem, wygodnymi, podświetlanymi klawiszami oraz obsługą makr. Została wyposażona w szereg przycisków funkcyjnych, które możemy programować - w tym trzy przyciski pod spacją. Zaskakuje przede wszystkim ceną – klawiaturę możemy znaleźć już za ok 100 zł – podczas, gdy jej odpowiedniki innych marek potrafią być nawet dwukrotnie droższe. 

 

Miejsce 4

Klawiatura SteelSeries Apex

 

 

Apex Raw

 

 

 

Klawiatura SteelSeries Apex to komfort i wygoda bez zbędnych udziwnień i w dobrej cenie. Jest przede wszystkim perfekcyjnie zaprojektowana, ergonomiczna i wygodna w użyciu. Nawet po kilku godzinach ciągłej rozgrywki nie męczysz palców, dłoni ani nadgarstków. Do tego masz do dyspozycji przyjemne klawisze, zarówno te podstawowe, jak i dodatkowe, programowalne -  łącznie 125. Uzupełnieniem są nowinki dostępne dzięki oprogramowaniu SteelSeries Engine. Całość jest w bardzo przyzwoitej cenie oscylującej wokół 200 złotych.

 

Miejsce 3

Klawiatura Roccat Isku FX

 

 

 

Klawiatura Roccat Isku to sprzęt dla osób, które lubią świecące gadżety. Poza futurystycznym wyglądem ta podświetlana klawiatura dla graczy posiada również 123 klawisze, w tym 8 funkcyjnych i łącznie 26 programowalnych. Nie zabrakło charakterystycznych dla tej marki kciukowych makr pod spacją. Oczywiście w sprzęcie tej klasy pełno jest też nowinek, jak np. technologia Roccat Talk, pozwalająca na szybką komunikacją z zespołem. Wszystko to dostępne jest już od 200 złotych.

 

 

Miejsce 2

Klawiatura Logitech G610 Orion

 

 

 

Klawiatura mechaniczna Logitech G610 to zdecydowanie wyższa półka sprzętu dla graczy. Jest to głównie zasługą specjalnej konstrukcji klawiszy, które dzięki zastosowaniu przełączników Chery RX zapewniają znacznie wyższą precyzję działania. Przyciski reagują nawet przy najmniejszym ruchu, przez co dla niedoświadczonych graczy klawiatura może stanowić nie lada wyzwanie. Po sobie widzimy jednak, że do dobrego jednał łatwo się przyzwyczaić! W klawiaturach dla graczy ważne są oczywiście przyciski multimedialne oraz przyciski do samodzielnego zaprogramowania. W tym modelu akurat nie ma ich zbyt wiele -  jednak to co jest w zupełności wystarczy na ujęcie jej na drugim miejscu naszego zestawienia. Ciekawostką może być natomiast regulowane podświetlenie ustawiane osobno dla poszczególnych klawiszy, a dodatkowo posiadające możliwość zgrania z myszką. Klawiatura dostępna jest na rynku średnio w cenie od 350 do 400 złotych.

 

Miejsce 1

Klawiatura Logitech G910 Orion

 

Klawiatura mechaniczna Logitech G910 spełni wymagania nawet najbardziej wybrednych. Jest wręcz doskonale wyprofilowana, posiada szereg udogodnień konstrukcyjnych zarówno w budowie korpusu, jak też klawiszy. Dodatkowo posiada możliwość podświetlenia w 16,8 mln kolorów – co naszym zdaniem jest nieco przesadzone, no ale tę cenę można wymagać i tego. W kontekście funkcjonalności również się nie zawiedziemy. Mamy do dyspozycji 113 klawiszy, które działają nawet do 25 % szybciej, niż standardowe, a do tego możliwość sparowania z aplikacją ARX Control pozwalającą na bieżącą obserwację danych z gry na drugim ekranie. Samo to już świadczy o tym, ze tego sprzętu nie mogą powstydzić się nawet najlepsi. Skoro klawiatura jest z górnej półki -  to oczywiście cena również. W tym wypadku oscyluje wokół 450 – 500 złotych, jednak można znaleźć również tańsze egzemplarze.

 

W naszym subiektywnym rankingu staraliśmy się uwzględnić nie tylko funkcjonalność danego modelu, ale również jego cenę. Naszym zdaniem nie ma klawiatury gamingowej, która byłaby uniwersalna i pasowała dla wszystkich. Niedzielnym graczom  z pewnością wystarczą prostsze i tańsze modele, które z kolei będą zbyt słabe dla profesjonalnych gamerów. Podobnie jest z markami, nie ma firmy, która produkowałaby najlepsze klawiatury dla graczy. Warto tutaj zwrócić uwagę choćby na klawiatury mechaniczne Logitech, które mimo swej precyzji nie mają tyle udogodnień co klawiatury Roccat, ani tak dobrego oprogramowania, jak SteelSeries. Naszym zdaniem w wyborze powinniśmy przede wszystkim określić swoje potrzeby, budżet, a następnie rozpocząć poszukiwania modelu idealnego -  ale dla nas.

Login