PILOTY UNIWERSALNE – CZY PILOT SMART?

0 komentarze(-y)

Temat odnoszący się do tego, czy lepszym rozwiązaniem będzie pilot uniwersalny, czy pilot smart control będzie niczym innym jak zderzeniem starej, sprawdzonej technologii z tą nowocześniejszą, jednak również bardziej wymagającą i kosztowniejszą. W naszym artykule porównamy cechy rozbudowanych pilotów uniwersalnych, jak Logitech Harmony 650 z wchodzącymi na rynek pilotami smart, które w tym zestawieniu reprezentować będzie Logitech Smart Control.

Pilot uniwersalny – Logitech Harmony 650

 

Logitech Harmony 650

Piloty uniwersalne prezentują różne poziomy zaawansowania, dlatego też do naszego porównania wybraliśmy jeden z najlepszych na rynku, czyli Logitech Harmony 650. Skąd się bierze ich popularność, jak działają i co nam mogą zaoferować? Ideą, która przyświecała pilotom uniwersalnym początkowo była możliwość zastąpienia pilota fabrycznego w razie jego zgubienia oraz jednocześnie ograniczenie liczby naszych pilotów w domu. Współczesne piloty uniwersalne oferują nam rozwiązanie dokładnie tych samych problemów, co 10-15 lat temu, tylko w znacznie lepszym stylu. Nowoczesny pilot uniwersalny do telewizora posiada szerokie możliwości w zakresie spersonalizowania jego ustawień – możemy definiować kanały, jednym przyciskiem przełączać się między kilkoma różnymi urządzeniami, a także integrować się z tysiącami różnych urządzeń. Całość to oczywisty komfort i wygoda, bez zbędnych udziwnień i w przystępnej cenie – oscylującej wokół 150 – 200 złotych.

Pilot smart – Logitech Harmony Smart Control

 

Logitech Harmony Smart Control

Po prezentacji możliwości nowoczesnego pilota uniwersalnego ciężko sobie wyobrazić, czy jakieś urządzenie może zaoferować nam więcej – jak również, czy więcej jest nam potrzebne. Okazuje się, że zawsze może być lepiej, a przykładem są właśnie piloty smart. Posiadają one znacznie szersze możliwości w zakresie personalizacji naszych ustawień, większy zasięg, a także nowe funkcjonalności związane np. z obsługa telewizji smart, czy konsoli do gier. Dodatkowo, za sprawą sparowania ich z naszym smartfonem dostajemy dostęp do ogromnej ilości rozszerzeń, aktualizacji, a także coraz to nowszych udogodnień związanych z rozwojem rozrywki. Na przykładzie modelu Logitech Harmony Smart Control możemy tez zauważyć, że piloty smart mogą współdzielić łącze ze smartfonem, a nasze urządzenia sterowane są za pomocą szyfrowanego wifi, dzięki czemu możemy włączyć, bądź wyłączyć nasz telewizor lub konsolę, nawet z drugiego końca domu i to bez pilota – wystarczy smartfon. Funkcjonalność jest ogromna, wręcz nieograniczona, więc należy zadać sobie pytanie ilo to będzie nas kosztowało. Okazuje się, że różnice cenowe wcale nie są powalające, bowiem już za ok 350-400 złotych możemy zapewnić sobie namiastkę technologii spotykanej w inteligentnych domach.

Na który model warto się więc zdecydować? Odpowiedź, jak zwykle nie jest jednoznaczna. Jeżeli poszukujemy sprzętu, który ma służyć obsłudze standardowego domowego RTV i pełnić charakter zapasowego pilota to z pewnością wystarczy nam klasyczny pilot uniwersalny do telewizora. Jeżeli jednak posiadamy w domu więcej sprzętu, w tym konsole lub smart TV to warto zainwestować w lepszej klasy pilot smart, dzięki czemu za względnie przystępną cenę zapewnimy sobie znacznie większy komfort i wygodę użytkowania.

Login