PEŁNOWYMIAROWE SŁUCHAWKI NAUSZNE - JAKIE WYBRAĆ?

0 komentarze(-y)

Pełnowymiarowe słuchawki nauszne są doskonałym rozwiązaniem nie tylko do komputera, lecz również do telefonu lub odtwarzacza mp3. Zapewniają doskonałą izolację i jakość dźwięku, a przy tym wygodę użytkowania- szczególnie jeśli są to słuchawki bezprzewodowe. Przed wyborem tego typu sprzętu wstrzymuje nas często jego cena. W naszym artykule przedstawimy wam kilka najważniejszych wskazówek odnośnie tego, o czym pamiętać wybierając idealny dla siebie model (bezprzewodowych) słuchawek nausznych!

Pełnowymiarowe słuchawki nauszne- co to znaczy?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów słuchawek nausznych. W ofercie możemy znaleźć słuchawki pełnowymiarowe - posiadające większe, obejmujące całe ucho nausznice, które należy odróżnić od słuchawek niepełnowymiarowych, jedynie dociskających małżowinę uszną. Niektórzy, słuchawki pełnowymiarowe nazywają wokółusznymi, a mniejsze, niepełnowymiarowe modele- nausznymi. Jest to jednak podział rzadko spotykany i mylący niektórych klientów. Dlatego też dokonując wyboru słuchawek należy dopytać sprzedawcę, czy jest to model pełnowymiarowy (wokółuszny), czy niepełnowymiarowy (nauszny).

Słuchawki nausznekomfort i jakość dźwięku

Większość z nas inwestuje w słuchawki nauszne głównie z uwagi na komfort użytkowania i jakość dźwięku. Nauszne słuchawki pełnowymiarowe z uwagi na to, że obejmują całą małżowinę uszną - a przede wszystkim są większe - zapewniają znacznie lepszą jakość dźwięku. Dodatkowym atutem jest wyższy stopień odizolowania zewnętrznych hałasów  i szumów, które mogłyby nam przeszkodzić w maksymalnym czerpaniu z muzycznych doznań. 

Pełnowymiarowe słuchawki bluetoothjeszcze więcej wygody

Jeżeli irytuje Cię plątanina kabli, warto zastanowić się nad wyborem nausznych słuchawek bezprzewodowych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak nie zawsze pozbawione wad. Głównym problemem jest konieczność ładowania akumulatorów. Ważne jest też, aby zadbać o dobry standard dźwięku, który gwarantują słuchawki wyposażone w nowsze wersje modułu Bluetooth, jak aptX. Niech te drobne wady jednak nie przysłonią Wam głównych plusów tych słuchawek, których nie brakuje!

Jakie słuchawki nauszne wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli pełnowymiarowych nausznych słuchawek, zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych. Można je spotkać w różnych kategoriach cenowych, jednak dobry sprzęt można kupić już w granicach 250-300 złotych. My polecamy przede wszystkim niedrogi, a sprawdzony sprzęt od SONY. W gamie produktów tej marki możesz przebierać od tańszych modeli słuchawek nausznych SONY typu ZX110, które w zależności od parametrów kupisz już za mniej niż 50 złotych, poprzez modele SONY XB450, kosztujące średnio nieco ponad 100 zł, aż do jednych z najlepiej rozwiniętych użytkowych słuchawek bezprzewodowych SONY XB550, które kosztują między 150, a 250 złotych. 

W skrócie- na rynku dostępnych jest wiele modeli pełnowymiarowych nausznych słuchawek pracujących zarówno w oparciu o bluetooth, jak i na zwykłym kablu, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Najtańsze modele, dobrych marek kupisz już za mniej niż 50 złotych, a dobre słuchawki bezprzewodowe dla wymagających możesz mieć już za niecałe 200 złotych. Oczywiście, jeżeli jesteś koneserem z zasobnym portfelem- możesz pokusić się o droższy sprzęt- górna granica praktycznie nie występuje.

Login