MYSZKA PRZEWODOWA, CZY BEZPRZEWODOWA

0 komentarze(-y)

Myszka przewodowa, czy bezprzewodowa ? Co przygotował dla nas Logitech?

Z problemem podczas wyboru myszki z pewnością spotkał się każdy. Na rynku dostępnych jest wiele marek i modeli oferujących różne parametry jakościowe, w różnej cenie. Z całą pewnością większość znawców tematu zgodzi się, że największy wybór modeli przy najlepszym stosunku jakości do ceny prezentują myszki komputerowe Logitech. Dzisiaj postaramy się przedstawić najważniejsze zalety i wady najpopularniejszych modeli myszek bezprzewodowych i przewodowych od Logitech.

Myszki przewodowe od Logitech – na co warto zwrócić uwagę

Myszki przewodowe są najczęściej tańsze, często gwarantują również lepszy poziom czułości i znacznie stabilniejsze połączenie z komputerem. Są oczywiście polecane dla graczy i osób pracujących na komputerze przy wymagających precyzji projektach. Poza tą grupą odbiorców potencjalne różnice parametrów między myszką przewodową a bezprzewodową praktycznie nie odgrywają żadnej roli. Poniżej opisujemy dla was najważniejsze wady i zalety najpopularniejszych modeli myszek przewodowych i bezprzewodowych od Logitech.

Myszka przewodowa Logitech M150

Model M150 od Logitech to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych wyborów, zarówno do domu, jak i do biura. Jest lekka, cicha, precyzyjna i niezawodna, a przede wszystkim niedroga i prosta w konfiguracji myszka przewodowa. Jej dodatkowym atutem jest pochylne kółko przewijania, które pozwala nam na szybsze przeglądanie dokumentów, a także niezawodna technologia plug and play, dzięki której wystarczy ją podłączyć do komputera i od razu działa. Jej cena najczęściej wynosi ok 50 złotych.

Myszka przewodowa Logitech G300s

Kolejnym modelem myszki przewodowej Logitech, którego nie można było pominąć w zestawieniu jest G300S. To gamerska, niezwykle precyzyjna i wygodna w długotrwałym użytkowaniu myszka. Posiada ona możliwość zmiany czułości, zapamiętywania profili, regulowania podświetlenia, a także programowania jednego spośród 9 programowalnych przycisków. Jej cena wynosi od 130 do 180 złotych.

Myszki bezprzewodowe Logitech

Za nieco wyższą cenę mamy do dyspozycji już bezprzewodowe myszki, które w segmencie przewidzianym dla codziennego użytkowania nie różnią się specjalnie parametrami. Ich zaletą jest wygoda, która jest wynikiem pozbycia się kabla, jednak mają również pewne minusy. Należą do nich przede wszystkim konieczność pamiętania o wymianie baterii, a także najczęściej nieco krótsza żywotność (która w przypadku logitech i tak wynosi co najmniej kilka lat). Poniżej prezentujemy Wam dwa wybrane modele, które z pewnością zaspokoją oczekiwania różnych kategorii odbiorców.

Myszka bezprzewodowa Logitech M510

Logitech M510 jest klasycznym przykładem rozwiązania tanie i dobre. Jest to wygodna, wytrzymała i wystraczająco czuła myszka komputerowa, by móc bez przerwy klikać nią przez kilka godziny  domu lub biurze. Dodatkowym atutem są programowalne przyciski, które pozwalają nam szybkie konfigurowanie opcji przeglądania dokumentów, a nawet zabawy z multimediami i grami. Jej cena z reguły oscyluje wokół 75 złotych, tak więc stanowi istotną konkurencję dla przytoczonego wcześniej modelu M150.

Myszka bezprzewodowa M570 Trackaball

Myszki bezprzewodowe serii M to z reguły klasa przeznaczona dla domowych i biurowych użytkowników. Jeżeli jednak chcemy czegoś więcej od swojej myszki to warto spojrzeć na serię trackball, która poza futurystycznym wyglądem oferuje nam większe możliwości manewrowania kursorem. Myszka poza trackballem odznacza się również doskonałą, regulowaną prędkością, ergonomiczną budową oraz dużą wytrzymałością. Jej cena również nie jest przerażająca – ponieważ kosztuje z reguły mniej niż 200 złotych.

Przy wyborze myszki komputerowej możemy sugerować się wieloma parametrami. Jeżeli pracujemy w biurze i nie chcemy się martwić częstymi wymianami baterii to warto rozważyć myszki przewodowe. Praktycznie w każdym innym przypadku lepiej zainwestować w nieco droższą myszkę bezprzewodową. Należy pamiętać, że myszki nie zmieniamy co roku, a często ich żywotność znacznie przekracza żywotność naszego komputera, dlatego nie zawsze warto na nich oszczędzać.

Login