MYSZKA G502 – PROFESJONALNA MYSZKA GAMINGOWA

0 komentarze(-y)

Na naszym blogu nie raz pisaliśmy o sprzęcie gamingowym. Wniosek zawsze był jeden – producenci tworzą dla tej grupy myszki i klawiatury o możliwościach, które czasem mogą przekraczać granice wyobraźni przeciętnego użytkownika. W tym artykule przybliżmy kolejny przykład potężnych możliwości i funkcjonalności, jakimi popisał się jeden z czołowych producentów tworząc myszkę Logitech G502 Proteus.

Logitech G502 – budowa

Myszka Logitech G502 nie jest flagowym modelem tego producenta, można ją raczej określić mianem „przodownika pracy”. Jej wybujałe wręcz możliwości mogą zaskoczyć nawet najbardziej wybrednych gamerów. Zacznijmy więc od budowy. Mysz została oczywiście stworzona z najwyższej jakości materiałów, które zapewniają wysoką trwałość oraz doskonałe prowadzenie i przyjemne odczucia nawet podczas długiej gry. Jej kształty sprawiają wrażenie modułowości – nie jest to jednak jedynie zabieg estetyczny. Producent podjął taki krok przede wszystkim po to by zapewnić dobry i pewny chwyt, a także umożliwić użytkownikowi samodzielne wyważenie myszki za pomocą pięciu dołączonych do niej ciężarków. W myszkach gamerskich liczy się również liczba programowalnych przycisków, które znacznie ułatwiają rozgrywkę. W Logitech G502 przypadku producent zapewnił ich aż 11.

Całość oparta została oczywiście na kablu z wygodnym haczykiem zwiększającym wygodę użytkowania. Zastosowanie w przypadku takiego modelu łącza bezprzewodowego wraz z baterią po pierwsze nie pasowałoby do jej charakteru, a po drugie psułoby ideę idealnego rozkładu masy urządzenia.

Myszka Logitech G502 – co ma w środku?

Oczywiście Logitech G502 to nie tylko innowacyjna budowa. Producent zapewnił w niej czujnik ze zmienną czułością sięgającą 12 000 dpi. Dodatkowo myszka została wyposażona w 32 bitowy kontroler, a każdy z 11 przycisków możemy indywidualnie zaprogramować przy wsparciu dołączonego oprogramowania. Myszka Logitech G502 Proteus posiada również trzy wbudowane profile pozwalające na zapamiętanie wprowadzonych ustawień. Nie zabrakło również wielu innych udogodnień, jak tryb uśpienia, czy ultraprecyzyjna rolka – jednym słowem ideał.

Ile kosztuje najbardziej zaawansowana myszka Logitech?

Cena Logitech G502 wbrew pozorom nie przeraża – oczywiście uwzględniając ceny innych sprzętów na rynku gamingowym. W salonie myszkę dostaniemy za ok 300 złotych, a w sklepach z elektroniką powystawową opisane modele możemy znaleźć nawet do 100 złotych taniej. Czy więc warto? Na to pytanie należy odpowiedzieć sobie samemu. Jeżeli jesteśmy fanami gier i inwestujemy kilka tysięcy w nasz sprzęt, to wydatek rzędu 200 złotych na myszkę z pewnością nie nas nadmiernie nie obciąży – w zamian znajdziemy sposób na doskonałe dopełnienie każdego gamerskiego zestawu.

Login