MYSZKA DLA PRO GRACZY - LOGITECH G602

0 komentarze(-y)

Jesteś zawodowym lub hobbystycznym graczem? Poszukujesz myszki komputerowej, która sprawdzi się przez wiele godzin rozgrywki, nie będzie męczyć dłoni i będzie pozwalać na dowolne definiowanie funkcjonalności wybranej przycisków? W takim razie idealną propozycją dla gracza jest myszka komputerowa Logitech G602. Jest to sprzęt charakteryzujący się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości wykonania i funkcjonalności. Model G602 jest w naszym sklepie bardzo popularny, dlatego postanowiliśmy go sprawdzić w praktyce i zobaczyć, jak działa podczas wielogodzinnej rozgrywki. Jaki jest wynik końcowy? O tym na końcu, ale na pewno warto zostać z nami na chwilę i przeczytać naszą opinie o Logitech G602. 

Logitech G602, stworzona dla graczy

Dlaczego myszka komputerowa Logitech G602 jest idealnym sprzętem dla graczy? Przede wszystkim dostępnych jest aż 11 konfigurowalnych przycisków, do których można przypisać dowolną funkcję, czy opcję w grze. Dla zawodowych graczy to podstawowe wyposażenie każdej myszki. Każdy klawisz ma inną konstrukcję i jest umieszczony w innym, praktycznym miejscu. Po obu stronach obudowy znajdują się dwa rzędy klawiszy po trzy w jednym. Są one odpowiednio wyprofilowane i mają idealny skok działania. Śmiało można trzymać cały czas palec na jednym z przycisków i nie ma obawy, że delikatne wciśnięcie spowoduje przypadkową aktywację. Gwarantujemy, że każdy gracz będzie z nich zadowolony. Kolejne klawisze służą do szybkiej zmiany dpi. Oczywiście ich funkcjonalność można skonfigurować według własnych potrzeb. Z kolei na grzbiecie myszki znajdują się przełącznik, który uruchamia tryb ekonomiczny lub dla graczy. Myszkę komputerową Logitech G602 z zewnętrznym urządzeniem sparujemy za pomocą bezprzewodowego odbiornika. Zaraz po włożeniu go w port USB oprogramowanie jest automatycznie instalowane i po paru chwilach sprzęt jest gotowy do pracy. W praktyce łączność nie sprawia problemów, połączenie nie jest zrywane, nie szarpie, ani nie przerywa. Producent, firma Logitech, przygotowała również specjalne oprogramowanie, które pozwala na zaawansowane ustawienie wszystkich funkcji myszki. Ciekawą funkcją jest możliwość przypisania innego trybu przycisków do każdej gry. 

Mysz Logitech G602 w praktycznym użyciu

Sprawdza się tak naprawdę bez zarzutu. Podczas wielodniowych testów, kiedy niejednokrotnie myszka nie była wyłączana przez kilka, jak i kilkanaście godzin, nigdy nie odmówiła posłuszeństwa i współpracy. Nie zdarzyła się sytuacja, aby urządzenie nie reagowało na polecenia wydawane przez użytkownika. Nie wyłączyła się, połączenie między myszką, a komputerem nigdy nie znikło, nie zawiesiło się. Co jest niezwykle istotne, jeśli np. toczymy pojedynek online lub uczestniczymy w turnieju, kiedy nawet mały błąd może kosztować przegrany mecz. Obudowa jest bardzo dobrze spasowana. Każdy element jest na swoim miejscu. Konstrukcja składa się z kilku głównych elementów. Myszka komputerowa dla graczy pewnie leży w dłoni, nie ślizga się, a jest to możliwe dzięki zastosowaniu szorstkiego plastiku. Pod spodem myszki znajduje się aż sześć ślizgaczy, dzięki którym urządzenie porusza się po blacie. W praktyce sprawdzają się znakomicie, ale trzeba pamiętać, że gdy już raz odkleimy gumkę, to już nie odzyska ona swoich właściwości. Metalowa ramka w obudowie nie spełnia żadnych dodatkowych funkcji oprócz stylistycznych Dzięki temu dodatkowi myszka prezentuje się zdecydowanie lepiej. Co ważne, w żaden sposób nie wpływa na funkcjonalność sprzętu. Przyciski mają odpowiedni kształt oraz skok działania. Podczas gry nie sprawiły nigdy żadnych kłopotów. Z kolei rolka jest w całości wykonana z gumy i nie ma wyczuwalnych przeskoków podczas pracy. 

Podsumowując, myszka komputerowa Logitech G602 jest stworzona dla graczy. Charakteryzuje się obudową wykonaną z największą starannością i z najlepszych materiałów. Dłoń, nawet po kilku godzinach, nie poci się. Konfigurowalne klawisze mają dobry skok działania i jest ich odpowiednia ilość, a łączność bezprzewodowa działa bez zarzutu. 

Login