Logitech R400 czy Logitech Spotlight – jaki prezenter bezprzewodowy wybrać?

0 komentarze(-y)

Prezenter bezprzewodowy to nie tylko zwykły wskaźnik laserowy z funkcją pilota – może on bowiem posiadać wiele ciekawych i innowacyjnych funkcji, pozwalających nam zdobyć przewagę w wystąpieniach publicznych. O tym, jak ta przewaga, dodająca pewności siebie jest istotna z pewnością wiedzą Ci, którzy mają na co dzień do czynienia z prezentowaniem i przekonywaniem innych do swojego zdania. Problem z przewijaniem slajdów, nagłe wyczerpanie baterii, czy utrata zasięgu potrafi wywołać dodatkowy stres, który wytrąca nas z równowagi i psuje całe wystąpienie. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką dobry i skuteczny prezenter, który pomoże nam pokazać się z lepszej strony! W dzisiejszym artykule porównamy dwa, najpopularniejsze na rynku wskaźniki laserowe do prezentacji od logitech – modele Logitech R400 oraz Spotlight!

Prezenter Logitech R400 - prosty i skuteczny

Logitech R400 to prezenter bezprzewodowy, który posiada wszystkie najważniejsze funkcje, pomagające nam w prezentacji. Wskaźnik laserowy, pilot z technologią plug and play, która pozwoli podłączyć się do każdego komputera bez konieczności instalacji oprogramowania, 15 metrów zasięgu i wskaźnik poziomu zużycia baterii. To najważniejsze cechy, dzięki którym możesz poczuć się pewniej. Dzięki temu prezenterowi nie musisz trzymać się komputera, możesz przechadzać się po widowni, nawiązywać kontakt z słuchaczami jednocześnie przewijając slajdy. Wszystko to za cenę ok 150 złotych.

 

Prezenter bezprzewodowy Logitech Spotlight - więcej nie potrzeba

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej Logitech R400 posiada wszystko co jest nam potrzebne do prezentacji, więc czy można wymagać od takiego prostego urządzenia, jak prezenter bezprzewodowy jeszcze czegoś więcej? Logitech pokazało, że można. W swoim nowym modelu Logitech Spotlight udoskonalił tak naprawdę wszystko co się dało. Dwukrotnie zwiększono zasięg, dodano funkcję czasomierza z dyskretnym przypomnieniem w formie wibracji, a także zastosowano nowe, innowacyjne rozwiązania w zakresie wskaźnika i pilotażu naszej prezentacji. Z Logitech Spotlight możesz nie tylko przewijać prezentację, ale także wyświetlać filmy, pogłaśniać, przyciszać, stopować - a nawet powiększać wybrane elementy! Wszystko to, w połączeniu z eleganckim designem sprawia, że ten wskaźnik laserowy może się wydawać wręcz idealny - ale jest oczywiście pewien minus. W tym przypadku jest to oczywiście cena, która w sklepach potrafi wynosić nawet ponad 400 złotych - oczywiście sprzęt powystawowy może być nawet o połowę tańszy, co daje nam spore pole manewru.

Logitech R400, czy Logitech Spotlight?


W tym zestawieniu pod względem parametrów jednoznacznie lepiej wypada Logitech Spotlight, natomiast jego główną wadą jest cena, prawie trzykrotnie wyższa od konkurenta. W wielu przypadkach, jak myszy, klawiatury, czy słuchawki jesteśmy w stanie względnie znaleźć sprzęt, który prezentuje lepsze parametry, za niższą cenę. W tym wypadku ciężko jest jednak o takie zjawisko, a powodem tego jest fakt, że wskaźniki laserowe do prezentacji to bardzo proste urządzenia, gdzie nie można pozwolić sobie na manewrowanie funkcjonalnością. Tak więc producenci stawiają na klasyczne, zbliżone względem siebie rozwiązania. W tym przypadku jedynym co nam pozostaje to próba oceny tego, jak często korzystamy z prezentera, jak dużo występujemy oraz jakiego typu wystąpienia prowadzimy. Naszym zdaniem, jeżeli jesteś coachem, szkoleniowcem lub wykładowcą – warto postawić na droższy Logitech Spotlight, ponieważ będzie on Twoim narzędziem pracy, na którym będziesz polegał przez lata. Jednak, gdy wskaźnik laserowy do prezentacji będzie potrzebny Ci jedynie sporadycznie, lub ma czekać na okazję w biurku w Twojej firmie, to czasem nie warto przepłacać i postawić również na dobry, lecz tańszy sprzęt, czyli Logitech R400.

Login