Logitech K750 – czyli klawiatura na baterie słoneczne

0 komentarze(-y)

Wielu producentów -  bazując na trendach eko lub zwykłej ekonomice użytkowania starało się stworzyć sprzęt, który będzie maksymalnie wydajny, przy możliwie najniższym poborze energii – najlepiej, gdy będzie korzystał z naturalnych źródeł energii. Tak naprawdę, poza niektórymi kalkulatorami  nie spotkało się z to z aprobatą konsumentów. Powodem tego była niska jakość oraz konieczność pamiętania o tym, by w trakcie przerwy wystawić naszą elektronikę do okna. Czy jednak postęp spowodował, że mamy szansę, na autonomiczne pod względem energii gadżety i akcesoria elektroniczne? Przeanalizujmy to na bazie jednego najnowszych produktów od Logitech, jakim jest bezprzewodowa klawiatura na baterie słoneczne.

Klawiatura Logitech k750 – krótka specyfikacja

Logitech k750 to mała i lekka klawiatura bezprzewodowa, której z powodzeniem możemy używać zarówno do laptopa, jak i do komputera PC, smartfona, czy tableta. Jest wyposażona w nanoodbiornik, który zapewnia łączność bezprzewodową w paśmie 2,4 gHZ oraz możliwość konfiguracji z innymi akcesoriami od Logitech, jak myszki, kontrolery, czy inne klawiatury. Jednak to co wyróżnia tą klawiaturę to fakt, iż jest przyjazna środowisku – nie tylko w aspekcie zasilania. Poza panelami słonecznymi posiada opakowanie, które można przekazać do recyklingu, a sama została wykonana w technologii niewykorzystującej szkodliwego dla środowiska tworzywa PCW. Czy jest to więc klawiatura bezprzewodowa – ideał? No niestety nie do końca.

Klawiatura bezprzewodowa na baterie słoneczne – czy to może się udać?

Pierwszym o czym z pewnością pomyślimy słysząc słowa klawiatura bezprzewodowa na baterie słoneczne  jest to, że ten pomysł nie może się sprawdzić ze względu na niską wydajność takiego źródła zasilania. Okazuje się jednak, że Logitech K750 całkiem nieźle radzi sobie z tym źródłem energii i nawet po kilku godzinach pracy nie widać specjalnej uciążliwości z baterią. Powodem tego jest głównie fakt, iż klawiatura logitech K750 jest znacznie mniejsza od innych swoich odpowiedników, a jej funkcjonalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum – to jest właśnie największą wadą tego modelu.

Logitech K750 – idealne rozwiązanie, lecz nie dla wszystkich

Ograniczenia pod kątem dodatkowych funkcjonalności oraz mniejsze rozmiary powodują, że klawiatura bezprzewodowa logitech k750 nie jest odpowiednim rozwiązaniem do biura. Cały dzień pracy, w zacienionych biurowych warunkach może również spowodować problemy z ładowaniem baterii. Klawiatura bezprzewodowa na baterie słoneczne, która dodatkowo zmieści się w każdej torbie jest jednak doskonałym rozwiązaniem dla laptopów, netbooków i tabletów – szczególnie jeżeli korzystamy z nich w domu, na działce lub na wakacjach. Jest to też doskonałe rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują.

Podsumowując można zdecydowanie stwierdzić, że eksperyment logitech z klawiaturą na baterie słoneczne się sprawdził. Rozwiązanie to może nie znajdzie zastosowania w pracy biurowej ale z pewnością zyska popularność wśród osób, które dużo podróżują lub korzystają z klawiatury sporadycznie. Zasilanie bateriami słonecznymi to nie tylko ekologia, lecz również oczywista wygoda -  a w dłuższej perspektywie również oszczędność.

Login