KAMERA INTERNETOWA LOGITECH

0 komentarze(-y)

Kamera internetowa Logitech C270

Rynek kamer internetowych nie jest obecnie imponujący… a z pewnością nie jest tak rozwinięty, jak w przypadku pozostałych sfer elektroniki. Dlaczego tak się stało? Przede wszystkim ze względu na kamerki wbudowane w laptopach, tabletach, czy telefonach. Większość z nich prezentuje obraz przeciętny, ale wystarczający do krótkich rozmów. Osoby, który potrzebują transferu obrazu do nieco poważniejszych celów częściej korzystają z lustrzanek, bądź telefonów zaadaptowanych do tego celu. Komu więc potrzebna jest kamera internetowa? Przede wszystkim użytkownikom PCtów lub właścicielom firm, czasem też zwykłym użytkownikom laptopów, którzy chcą cieszyć się lepszą jakością obrazu lub korzystają z kamer do podglądu ich mieszkania. To, czego można spodziewać się po współczesnej kamerce internetowej przedstawimy Wam w naszym krótkim artykule.

Kamera internetowa full hd a kamerka w laptopie

Czasem, gdy często rozmawiamy z bliskimi za pomocą skypa czy facebooka oczekujemy nieco lepszej jakości dźwięku i obrazu, niż oferują nam kamerki w laptopach. Jeszcze do niedawna głównym ograniczeniem pod tym kątem był internet, jednakże teraz w dobie nielimitowanego transferu i technologii światłowodów nic nie stoi nam na przeszkodzie w cieszeniu się doskonałą jakością dźwięku i obrazu na co dzień. Nowoczesna kamera internetowa to więc przede wszystkim dobrej klasy obraz i dźwięk, któremu towarzyszy dbałość o szczegóły – pełnia koloru, obrazu, dobre odwzorowanie przestrzeni i szybki czas reakcji. Dobrym przykładem połączenia tych elementów jest właśnie kamera Logitech C270, gdzie przy obrazie HD 720p, zapewnioną mamy płynność na poziomie 30 klatek na sekundę oraz szerokokątny obraz. Ogólna jakość jest więc średnio dwu lub nawet trzykrotnie lepsza niż w przypadku kamerki w laptopie.

Kamera internetowa, a wygoda

Kolejnym z czynników, dzięki którym nadal korzystamy z kamerek internetowych jest oczywiście wygoda. Obecnie posiadając smartfon lub nowoczesny aparat cyfrowy możemy bez większych problemów skonfigurować go i korzystać z niego w charakterze kamery. Minusem jest właśnie konieczność każdorazowej konfiguracji oraz fakt, że w danym czasie nie możemy korzystać np. z funkcjonalności telefonu. Dlatego też przed wyborem kamerki warto zwrócić uwagę na to w jaki sposób współpracuje z komputerem oraz czy możemy jej używać jednocześnie na dwóch lub większej liczbie urządzeń. Tutaj za przykład po raz kolejny posłużyć może nam logitech C270, który nie wymaga każdorazowej konfiguracji, a jedyne o czym należy pamiętać to przełączenie kabla. Jest to też oczywiście pewnym minusem, ponieważ w dobie łączności bezprzewodowej producent mógł zadbać np. o łącze bluetooth, nie mówiąc już o wifi. Dodatkową zaletą nowoczesnych kamerek są uniwersalne i elastyczne mocowania pasujące do większości ekranów LCD, a także pozwalające na przymocowanie jej do szafki, półki lub łóżeczka. Dzięki nim naszą kamerkę możemy umieścić dogodnym dla nas miejscu i nawet podczas nieobecności mieć stały podgląd na nasze dziecko lub pupila.

Podsumowując można stwierdzić, że mimo faktu, iż technologia i multifunkcyjność poszła do przodu, to czasem starsze, sprawdzone rozwiązania mogą okazać się niezbędne. Z całą pewnością mogą nam ułatwić życie i poprawić komfort naszej pracy, rozrywki lub kontaktu z najbliższymi. Widoczne jest to szczególnie w aspekcie kamerek internetowych. W przypadku, gdy często korzystamy z wideo rozmów warto przemyśleć taką inwestycję, tym bardziej, że jej koszty mogą nas pozytywnie zaskoczyć. Dobrej klasy kamera full hd, np. Logitech C270 to wydatek rzędu 80-90 złotych, tańsze i oczywiście mniej funkcjonalne modele kupimy już do 40 złotych.

Login