JOYSTICK LOGITECH EXTREME 3D PRO - OBOWIĄZKOWY ELEMENT DLA GRACZA

0 komentarze(-y)

W niektórych grach zwykły pad to za mało. Doskonałą jakość rozrywki w takich sytuacjach może nam zapewnić dobry joystick. Jak zawsze, poszukując dobrego i względnie niedrogiego sprzętu gamerskiego warto wziąć pod uwagę produkty od Logitech. Dzisiaj przedstawiamy Wam jeden z produktów, które już na pierwszy rzut oka robią doskonałe wrażenie – mianowicie joystick logitech extreme 3d pro.

Joystick logitech – czego spodziewać się po marce

Na naszym blogu często zajmujemy się recenzjami i porównaniami produktów marki Logitech. Jest to producent, który wprawdzie nie skupia się tylko i wyłącznie na sprzęcie dla graczy, jednak jego oferta w tym aspekcie bije na głowę to, co możemy znaleźć u innych producentów, specjalizujących się w tej niszy. Nic więc dziwnego, że wypuścił on również kilka joysticków, w tym model Logitech Extreme 3D pro – który śmiało można uznać za pionierski. Otwierając pudełko, a właściwie zerkając nawet na same zdjęcia naszym oczom ukazuje się joystick logitech o nieszablonowym designie – który jak się później okaże, nie służy wyłącznie do wzbudzania zachwytu. Całość wykonana została w typowo gamerskich trendach, jednak tych nieco bardziej stonowanych, gdyż producent postawił jedynie na szaro-czarne barwy. Na uwagę zasługuje solidna, masywna podstawa, dzięki której joystick z łatwością utrzymuje się na miejscu. Wszystko to uzupełnia ergonomiczny drążek oraz duża liczba przycisków – jak jednak wygląda ich funkcjonalność?

Logitech extreme 3d pro – właściwości użytkowe

Producent, który wypuścił na rynek opisywany w naszym artykule kontroler słynie z tego, że lubi wzbogacać swoje produkty dziesiątkami różnych przycisków. Czy w przypadku tego joysticka było to słuszne posunięcie? Najczęściej istotą tego typu produktów jest prostota, drążek z 2-3 przyciskami, przełącznikiem i spustem, czasem uzupełniony o dodatkowe 2 lub 3 przyciski na podstawie. W tym przypadku Logitech dał nam aż 12, programowalnych przycisków, które możemy wykorzystać tak, jak nam się podoba – ewentualnie nie musimy z nich korzystać wcale. Logitech joystick extreme 3d Pro, to jednak nie tylko przyciski i wygląd, to również precyzyjny 8-pozycyjny przełącznik, który tak naprawdę wystarczyłby nam za większość tych gadżetów, a także szybki spust reagujący w ułamku sekundy.

Jak w każdym, dobrej klasy sprzęcie gamerskim, również w przypadku Logitech extreme 3d pro producent zapewnił nam dostęp do oprogramowania, za pomocą którego możemy dodatkowo skonfigurować i tym samym spersonalizować nasz joystick, programując np. przyciski. Nie jest to innowacja w tej klasy sprzęcie, jednak warto o niej wspomnieć.

Logitech joystick extreme 3d pro

Joystick Logitech Extreme 3d pro to naprawdę dobrej klasy sprzęt, który możemy dostać za całkiem przyzwoite pieniądze. Zanim jednak przejdziemy do ceny, warto podsumować najważniejsze zalety – oraz wady, o których jeszcze nie wspominaliśmy. Otóż do zalet należy zaliczyć dobry rozkład masy w joysticku, dużą liczbę przycisków, dobrej klasy przełącznik oraz spust. Minusem jest jednak samo wykonanie, do którego można było użyć nieco lepszych materiałów – jest to jednak szczegół, który nie ma większego znaczenia dla wizerunku całości.

Ile więc kosztuje joystick? Jego cena rynkowa to ok 200 złotych – na FatBat znajdziecie go już za ok. 150 złotych. Z całą pewnością jest to więc cena, którą warto zapłacić za doskonałą rozrywkę, jaką zapewnić nam może ten gadżet.

Login