JAKI PILOT UNIWERSALNY DO TELEWIZORA WYBRAĆ?

0 komentarze(-y)

Wraz z dokupywaniem sprzętu rtv do naszego domu lub mieszkanie przybywają nam kolejne piloty. Pilnowanie stanu baterii, szukanie właściwych pilotów i przełączanie nimi odrębnie telewizji, sprzętu audio, klimatyzacji staje się dla każdego uciążliwe. Problem narasta w przypadku zagubienia któregoś z pilotów. W tym przypadku producenci również wyszli nam naprzeciwko opracowując piloty uniwersalne.

Pilot wielofunkcyjne- jak działają

Formuła pilotów wielofunkcyjnych, czy też pilotów uniwersalnych nie jest nowa. Można nawet powiedzieć, że w erze smart, kiedy domem można sterować za pomocą smartfona- jest już nieco przestarzała. Technologia pilotów początkowa miała swoje oparcie w falach radiowych, jednak z czasem zaczęto wykorzystywać światło bliskie podczerwieni. Każdy zwykły pilot jest indywidualnie zaprogramowany, natomiast w przypadku pilotów uniwersalnych- możemy je sami zaprogramować i dostosować do różnego rodzaju sprzętu RTV dostępnego w domu.

Pilot uniwersalny, jako pilot zastępczy- o czym pamiętać?

Pilot uniwersalny możemy z powiedzeniem wykorzystać, jako pilot zastępczy. Jeżeli nasz pilot do telewizora się zepsuł, bądź zaginął- mamy gotowe rozwiązanie. Wbrew pozorom wybór pilota uniwersalnego do telewizora może okazać się znacznie tańszą opcją niż kupno fabrycznego pilota danej marki, bądź jego zamiennika.

Pilot wielofunkcyjny- o czym pamiętać

Kwestią o największym znaczeniu przy wyborze pilota uniwersalnego jest jego kompatybilność. Posiadając w domu wiele urządzeń musisz tak dobrać swój pilot, by pasował do jak największej ilości z nich. Dlaczego jednak do jak największej ilości, a nie do wszystkich? Niektóre kategorie sprzętu, przede wszystkim tego opartego na nowszej technologii nie będą kompatybilne we wszystkich funkcjach ze zwykłymi pilotami uniwersalnymi. Powodem jest występowanie odpowiednich klawiszy, które można jedynie próbować zastępować określonymi sekwencjami. Będzie to jednak niezwykle uciążliwe.

Pilot uniwersalny do tv i nie tylko- na co jeszcze zwrócić uwagę

Poza kompatybilnością, przy wyborze naszego pilota powinniśmy kierować się jego „standardowymi” wyróżnikami. Należą do nich przede wszystkim marka- będąca często wyznacznikiem jakości i niezawodności, rozmiar, wytrzymałość, czy wydajność. Ważne jest również to by nasz pilot wielofunkcyjny był wygodny, dobrze leżał w naszej ręce i nie wyślizgiwał się. Ta na pozór banalna cecha może zdecydowanie zwiększyć nasza satysfakcję z użytkowania.

Tani i dobry pilot uniwersalny do tv i nie tylko?

Mamy do wyboru wiele różnych modeli pilotów wielofunkcyjnych, te najtańsze, warte uwagi modele znajdziemy już w granicach 50 zł. Dobrym przykładem może być w tym przypadku SONY RM-VZ320- obsługujący aż do 7 urządzeń. Wartym uwagi modele z półki średnio-wyższej jest LOGITECH Harmony 350. Poza kompatybilnością aż z 8 różnymi urządzeniami model ten ma też szereg dodatkowych funkcji, jak możliwość nagrywania, czy łącze USB. Zdecydowanie najwyższą półką wśród pilotów wielofunkcyjnych jest LOGITECH Harmony 650. Posiada on wygodny i przejrzysty wyświetlacz, który pozwala na wygodniejszą obsługę. Rozbudowany interfejs pozwala na obsługę wręcz niegraniczonej liczby zarówno obecnych, jak i przyszłych urządzeń. Jego ceny oscylują w granicach 200-230 zł. 

W skrócie- w zakresie pilotów wielofunkcyjnych każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli szukasz jedynie pilota zastępczego, lepiej zwrócić się w kierunku tańszych modeli. Jeśli jednak posiadasz w domu dużo urządzeń, to z pewnością nieporównywalnie większy komfort będziesz miał z droższymi modelami.

Login