JAKI GŁOŚNIK BLUETOOTH NA WAKACJE?

0 komentarze(-y)

JAKI GŁOŚNIK BLUETOOTH NA WAKACJE?

Bezprzewodowe głośniki bluetooth stały się ostatnio niezwykle popularna alternatywą. Jakość ich dźwięku już praktycznie nie odbiega od ich klasycznych, stacjonarnych odpowiedników. Głośniki bezprzewodowe oferują za to bezkonkurencyjną mobilność, za całkiem przyzwoitą cenę.  Stają się więc idealnym rozwiązaniem na wakacyjne wyjazdy, czy plenerowe imprezy. Zespół FatBat przygotował dla Was artykuł, który pomoże w w wyborze najlepszego głośnika mobilnego na wakacje.

Głośnik bezprzewodowy- kompatybilność i komunikacja

Po pierwsze, przy wyborze głośnika bluetooth powinniśmy zwrócić uwagę na to, do jakiego urządzenia ma pasować. Warto podkreślić, że niektóre zestawy dedykowane są konkretny systemom operacyjnym. Przed wyborem warto więc zorientować się, czy wydawca naszego softa zapewnia wsparcie dla poszukiwanego przez nas głośnika.

Kolejną, istotną kwestią są dostępne moduły transmisji danych. Warto podkreślić, że głośniki mobilne obecnie działają nie tylko w oparciu o bluetooth, lecz również bazują na połączeniach wi-fi, czy AirPlay, dedykowanych dla urządzeń Apple.

Głośnik bezprzewodowy- zasilanie i czas pracy baterii

Kolejna sprawa wiąże się z wyborem rodzaju zasilania i czasu pracy akumulatora lub baterii. Głośniki do tabletu i telefonu są najczęściej zasilane na baterie lub akumulator. Ta druga opcja jest oczywiście bardziej wydajna, jednak w  przypadku, gdy głośnika będziemy używali w terenie, gdzie nie będziemy mieli możliwości podładowania akumulatora- warto zastanowić się nad zasilaniem na baterie. Jeżeli jednak nasz głośnik bluetooth będzie wykorzystywany głównie stacjonarnie- należy zadbać o to by znajdowało się w nim łącze przeznaczone do standardowego zasilania. Dzięki temu słuchając muzyki w domu nie będziemy przeciążali akumulatora, w efekcie przedłużając jego żywotność.

Czas pracy baterii i akumulatora głośników mobilnych jest różny w zależności od wielkości, modelu i marki. Przy mniejszych i tańszych głośnikach na baterie wynosi ok. 2 godzin pracy, natomiast przy droższym sprzęcie akumulatorowym muzyką możemy cieszyć się nawet do 12 godzin.

Głośnik bezprzewodowy- rozmiar i waga

Następną cechą, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę jest waga i rozmiar naszego głośnika. Głośniki bluetooth możemy spotkać w najróżniejszych rozmiarach. Niektóre modele z powodzeniem zmieszczą się w kieszeni, a niektóre mogą mieć rozmiary dochodzące nawet do kilkudziestu centymetrów. Wybór powinniśmy przede wszystkim uzależnić od tego, w jaki sposób chcemy używać i transportować nasz głośnik. Jeżeli będzie to torba lub plecak, możemy spokojnie postawić na większe rozmiary, zapewniające lepszą jakość dźwięku. Jeżeli jednak szukamy czegoś mniejszego, mieszczącego się w kieszeni lub kieszonce plecaka- musimy liczyć się z nieco słabszą jakością dźwięku.

Głośnik przenośny- cena i marka

Ostatnia sprawa to cena i marka. Z pewnością zauważyliście, że na rynku pojawiło się wiele producentów głośników mobilnych. Część z nich to nowe marki, czasem są to nasi rodzimi producenci, a czasem ich azjatyccy konkurenci. Naszym zdaniem zdecydowanie warto zaufać sprawdzonym w branży audio producentom, jak SONY, JBL, czy LOGITECH.

Ceny dobrych głośników bezprzewodowych zaczynają się już od 200 złotych. Można oczywiście spotkać produkty tańsze, jak i znacznie droższe, nawet za kilka tysięcy. My jednak uważamy, że takie modele jak JBL Charge, SONY XB40, XB41, czy mniejszy XB20 są wystarczającym i w pełni satysfakcjonującym wyborem na wakacje. Gwarantują dobrą jakość dźwięku, żywotność akumulatora nawet do 12 godzin, a przy tym nie obciążają naszego budżetu. Te i zbliżone do nich modele głośników bezprzewodowych kosztują z reguły mniej niż 300 złotych.

Login