JAK WYBRAĆ TANIE I DOBRE GŁOŚNIKI PRZENOŚNE

0 komentarze(-y)

Na rynku nie brakuje głośników przenośnych, które pozwalają na słuchanie muzyki praktycznie w każdych warunkach. Ich wybór jest jednak tak duży, że czasem trudno znaleźć odpowiedni dla nas model.  Jakie parametry głośnika przenośnego mogą mieć wpływ na komfort użytkowania?

Głośniki przenośne do słuchania muzyki

Głośnik przenośny bluetooth, który ma służyć wyłącznie do słuchania muzyki, nie musi być wyposażony w diodowy wyświetlacz czy przycisk sterowania rozmowami. Głośnik i źródło muzyki powinny jednak obsługiwać standard aptX. Dobrym rozwiązaniem może okazać się urządzenie o średnich rozmiarach, które dodatkowo posiada głośniki stereo i wbudowany bass-reflex. Taki głośnik przenośny zapewni wysoką jakość transmisji dźwięku, ale też mocniejszy efekt stereofoniczny  i solidniejsze niskie tony. Nie polecamy natomiast małych konstrukcji stereo i głośników monofonicznych, gdyż mogą one rozczarować prawdziwego miłośnika muzyki swoją niską jakością dźwięku i niewielką głośnością.

Tanie głośniki przenośne dla aktywnych

Oddzielną kategorię tworzą urządzenia przenośne, które sprawdzą się w trudnych warunkach. Przy wyborze głośnika przenośnego bluetooth dla aktywnych warto zwrócić uwagę na dodatkowe zawieszki, które pozwolą na przyczepienie urządzenia do bagażu. Pomocne będą też wypukłe przyciski, które ułatwią obsługę sprzętu w nocy. Tego typu głośniki powinny mieć wzmocnioną i  wodoodporną konstrukcję, dlatego przydatnym kompanem podróży okaże się  tani głośnik przenośny Logitech Ultimate Ears WONDERBOOM. Podczas długich tras najlepiej sprawdzą się natomiast modele z dużym akumulatorem i powerbankiem.

Sprzęt na imprezy

Jeśli szukasz głośnika przenośnego na imprezę, musisz wziąć pod uwagę wielkość i moc urządzenia. Mniejsze i tańsze sprzęty mogą zaskoczyć mocą, czego przykładem jest bezprzewodowy głośnik Sony SRS-XB40. Warto jednak pamiętać, że niewielkie modele nie zapewnią odpowiedniego nagłośnienia w większym pomieszczeniu lub w plenerze. Wtedy też zbędne będą wszelkie dodatkowe funkcje, takie jak obsługa rozmów czy powerbank. Przydatne natomiast okażą się przyciski sterowania, które ułatwią regulację głośności i zmianę utworów.

Login