GŁOŚNIK BLUETOOTH UE ULTIMATE EARS WONDERBOOM – WODOODPORNY GŁOŚNIK W DOBREJ CENIE

0 komentarze(-y)

Zbliża się lato, więc warto rozejrzeć się za dobrym głośnikiem przenośnym bluetooth. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele modeli od różnych producentów. Część z nich, jak Sony, czy Creative to oczywiście rynkowe gwiazdy. Często jednak marka przysłania jakość, a w tej samej cenie moglibyśmy dostać głośnik bluetooth o znacznie lepszych parametrach. W naszym artykule zaprezentujemy więc krótką recenzję głośnika marki o której kiedyś już pisaliśmy – chodzi o Ultimate Ears Wonderboom.

Głośniki bluetooth od Ultimate Ears

UE to nowa marka, która nie zdążyła jeszcze dobrze zaistnieć na polskim rynku, mimo tego, iż jest już dość znana na zachodzie i w USA. Małą popularność w naszym kraju podkreśla również fakt, że do tej pory ich strona nie jest dostępna w polskiej wersji językowej. Domeną UE są głośniki bezprzewodowe bluetooth wokół których skupia się cała jej działalność. Do tej pory opracowali oni 6 innowacyjnych modeli, spośród których najpopularniejszy jest wodoodporny Wonderboom, który doczekał się nawet swojego następcy, czyli Wonderboom 2.

UE Wonderboom – design i budowa

Głośnik na bluetooth UE Wonderboom posiada specyficzną budowę, która wspomaga jego możliwości w zakresie dobrego dźwięku. Jego okrągły kształt pozwala wydobyć unikalny dźwięk 360 stopni, dzięki czemu dobrą muzyką może cieszyć się każdy, niezależnie od tego, jak ustawiony jest głośnik. Wonderboom posiada również dwa charakterystyczne przyciski regulacji głośności, które poza swoją funkcjonalnością stanowią istotny element jego layoutu. Model charakteryzuje się wymiarami 102 x 93,5 mm oraz wagą niespełna 0,5kg, dzięki czemu zmieści się w każdej torbie i z pewnością nie będzie uciążliwy w podróży. Cechą o której nie wypada nie wspomnieć jest też wysoka klasa odporności na wodę i kurz – IPX7. Całość jest oczywiście dostępna w kilku, różnych opcjach kolorystycznych.

UE Wonderboom - właściwości

Dobry głośnik bluetooth to jednak nie tylko design, lecz również wysokiej jakości dźwięk. O jednej z jego zalet pod tym kątem, czyli budowie umożliwiającej muzyczny efekt 360 stopni już pisaliśmy. Ponadto warto wspomnieć o maksymalnej mocy głośnika sięgającej 86 dBC oraz częstotliwości dźwięku wynoszącej od 80hz do 20 kHz. Dodatkowo model posiada bardzo wydajne łącze bluetooth, które pozwala na bezproblemowe używanie nawet w odległości 33 metrów od telefonu lub innego odtwarzacza. Maksymalny czas pracy – uzależniony od sposobu użycia - sięga nawet 10 godzin, co przy tej mocy jest bardzo dobrym osiągnięciem. 

UE Wonderboom – podsumowanie

Zaprezentowane cechy głośnika bluetooth UE Wonderboom pozwalają jednoznacznie stwierdzić, że zarówno pod względem designu, jak i właściwości należy on do rynkowej czołówki. Teraz warto zwrócić uwagę na jego cenę. Nowe model kosztują ok 300 złotych, co jest dobrą ceną biorąc pod uwagę fakt, że odpowiedniki Wonderboom czołowych producentów potrafią być nawet o 100 złotych droższe. Warto jednak zwrócić uwagę na możliwość zakupu egzemplarzy powystawowych, które możemy kupić nawet o 30% taniej – jest to jednak rynkowa okazja, którą znajdziemy wyłącznie w wybranych sklepach.

Login