BEZPRZEWODOWY PREZENTER - BIUROWY NIEBĘDNIK NUMER JEDEN

0 komentarze(-y)

W każdym biurze i na każdej sali konferencyjnej powinien znajdować się dobry i sprawny bezprzewodowy prezenter. Nie jest to jedynie kwestia wygody, czy „gadżeciarstwa”, lecz oznaka profesjonalizmu i poważnego podejścia do wykonywanych zadań. Z całą pewnością wygodne przewijanie slajdów prezentacji, możliwość operowania multimediami, a także opcja wskaźnika zwiększy swobodę i pewność siebie prelegenta, co może przyczynić się do większego skupienia słuchaczy oraz lepszego odbioru i zrozumienia przekazywanych informacji. Gdzie znajdziemy dobry prezenter bezprzewodowy, co brać pod uwagę przy wyborze oraz ile może nasz kosztować ten biurowy gadżet? Tego dowiecie się z naszego krótkiego zestawienia.

Prezenter bezprzewodowy ze wskaźnikiem – o czym warto wiedzieć

Pod pojęciem prezentera można rozumieć wiele akcesoriów, które będą wspomagać prowadzone przez nas prezentacje multimedialne. Dla jednych są to jedynie narzędzia pozwalające na przewijanie slajdów, a dla innych urządzenie, które pozwoli nam na niemal nieograniczoną władze nad pokazem, z multimediami, możliwością oznaczania i przerzucania plików włącznie. Na tym właśnie polega progres i zarazem dylemat związany z wyborem takiego urządzenia. Za kilkadziesiąt złotych możemy dostać najprostszy prezenter bezprzewodowy, ale już jego bardziej funkcjonalną formę możemy mieć za niewielką dopłatą, i tak dalej. Ważne jest więc dobrze zastanowić się nad naszymi potrzebami, określić je, a dopiero następnie przystąpić do przemyślanych zakupów.

 

Prezenter bezprzewodowy ze wskaźnikiem – co oferuje współczesny rynek

Bezprzewodowe prezentery multimedialne najczęściej projektowane są, jako małe, poręczne piloty z funkcją przewijania slajdów, czasem wzbogacone o wskaźnik laserowy. Warto jednak pamiętać, że to dopiero początek funkcjonalności. Współcześnie, bardziej zaawansowane urządzenia posiadają funkcję kontroli czasu naszego wystąpienia z przypomnieniami w formie cichych wibracji, możliwość sterowania odtwarzaniem multimediów, dźwiękiem, a także zaawansowane możliwości zaznaczania, podświetlania i przenoszenia części wyświetlanego obrazu. Niektóre prezentery bezprzewodowe wcale nie muszą wyglądać, jak piloty – producenci tacy nadali im bowiem formę… rysika. Takie urządzenia dają nam więc praktycznie nieograniczone możliwości związane ze wzbogaceniem naszego wystąpienia.

Prezenter bezprzewodowy Logitech i nie tylko

Na rynku bezprzewodowych prezenterów ze wskaźnikiem wyróżnia się Logitech, chociaż nie jest to jedyny producent. W jego ofercie znajdziemy jednak dwie, ciekawe pozycje, które mogą posłużyć za doskonały punkt odniesienia, zarówno w zakresie funkcjonalności, jak i ceny. Jako pierwszy warto wymienić prezenter bezprzewodowy Logitech R400, który dostaniemy za nieco ponad 100 złotych w salonach, a o ok 20% taniej znajdziemy go w internetowych sklepach z elektroniką powystawową, jak np. fatbat.pl. Prezenter ten posiada podstawowe opcje związane z możliwością sterowania slajdami, funkcją wskaźnika, czy 15 metrowym zasięgiem.

Znacznie bardziej rozbudowany jest natomiast droższy, kosztujący regularnie ok 250 złotych, a w ofertach powystawowych ok 200 złotych model Logitech R700, który poza opcją wskaźnika ma wbudowany wyświetlacz LCD możliwość regulowania przypominania o czasie wystąpienia, czy nieco bardziej zaawansowane możliwości związane ze sterowaniem multimediami.

Podsumowując – nawet z pozoru proste urządzanie, takie jak prezenter bezprzewodowy daje nam olbrzymie możliwości w zakresie doboru i personalizacji funkcjonalności. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto zrobić krótkie rozeznanie w rynku, następnie ustalić nasze priorytety, a dopiero później dokonać ostatecznego wyboru.

Login